امروز: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

۷۵ استارتاپ برای حضور در الکامپ ثبت نام کردند

۰۹:۵۷ ۹۴/۰۹/۲۲
چی کجا 
جزئیات حضور رایگان ۷۵ کسب و کار نوین فناورانه (استارتاپ) در نمایشگاه ایران الکامپ ۲۰۱۵ اعلام شد.

شاهین طبری ، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: استقبال کسب و کارهای نوین فناورانه برای حضور رایگان در نمایشگاه الکامپ بیش از حد انتظار بود.
برخی از این کسب و کارها به ما اعلام کردند علاقه مند به حضور در نمایشگاه الکامپ هستند اما از امکانات مالی مناسب برای این کار بی بهره اند. از سوی دیگر حمایت از کسب و کارهای نوین فناورانه از اولویت های سازمان نصر است. چرا که برای استمرار رونق در بازار ICT، علاوه بر لزوم حمایت از شرکت های بزرگ، باید برای شکل گیری و توسعه کسب و کارهای کوچک نیز تلاش کرد.

وی ادامه داد: ما موضوع را با کمیته اجرایی نمایشگاه مطرح کردیم و پیشنهاد حمایت از کسب و کارهای نوین فناورانه و حضور رایگان آنها در الکامپ مورد استقبال خوبی از سوی اعضای کمیته قرار گرفت. به هر حال این کسب و کارها آینده صنف فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند و ما وظیفه خود می دانیم از آنها در همه عرصه ها به ویژه در نمایشگاه الکامپ به عنوان محلی برای رونق بخشی به کسب و کار صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات - ICT - حمایت کنیم.

طبری گفت: ما به دنبال این بوده ایم که شرکت هایی که از این امکان استفاده می کنند، واقعا در تعاریف معمول یک استارتاپ بگنجند و از سوی دیگر محصول یا خدمت نوآورانه آن ها به مرز ارائه تجاری رسیده باشد.

وی با بیان اینکه ۷۵ درخواست از سوی کسب و کارهای نوین فناورانه برای حضور در الکامپ به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شده است، گفت: از میان این درخواست ها، مدارک ۴۳ کسب و کار نوین فناورانه تکمیل بوده و استارتاپ بودن آنها برای ما محرز شده است. در مورد ۳۲ کسب و کار دیگر نیز اعلام کرده ایم اگر تا روز یکشنبه ۲۲ آذرماه مدارک خود را کامل کنند، امکان حضور آنها در نمایشگاه فراهم می شود.

طبری گفت: زیرساخت های لازم برای معرفی خدمات و محصولات کسب و کارهای نوین فناورانه در سالن ۱۸ نمایشگاه بین المللی تهران فراهم شده و امیدواریم این کسب و کارها، در کنار سازمان های بزرگ حاضر در الکامپ بتوانند آینده صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران را بسازند.

الکامپ ۲۰۱۵ از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۲۲۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر