امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

۷۵ استارتاپ برای حضور در الکامپ ثبت نام کردند

۰۹:۵۷ ۹۴/۰۹/۲۲
چی کجا 
جزئیات حضور رایگان ۷۵ کسب و کار نوین فناورانه (استارتاپ) در نمایشگاه ایران الکامپ ۲۰۱۵ اعلام شد.

شاهین طبری ، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت: استقبال کسب و کارهای نوین فناورانه برای حضور رایگان در نمایشگاه الکامپ بیش از حد انتظار بود.
برخی از این کسب و کارها به ما اعلام کردند علاقه مند به حضور در نمایشگاه الکامپ هستند اما از امکانات مالی مناسب برای این کار بی بهره اند. از سوی دیگر حمایت از کسب و کارهای نوین فناورانه از اولویت های سازمان نصر است. چرا که برای استمرار رونق در بازار ICT، علاوه بر لزوم حمایت از شرکت های بزرگ، باید برای شکل گیری و توسعه کسب و کارهای کوچک نیز تلاش کرد.

وی ادامه داد: ما موضوع را با کمیته اجرایی نمایشگاه مطرح کردیم و پیشنهاد حمایت از کسب و کارهای نوین فناورانه و حضور رایگان آنها در الکامپ مورد استقبال خوبی از سوی اعضای کمیته قرار گرفت. به هر حال این کسب و کارها آینده صنف فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند و ما وظیفه خود می دانیم از آنها در همه عرصه ها به ویژه در نمایشگاه الکامپ به عنوان محلی برای رونق بخشی به کسب و کار صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات - ICT - حمایت کنیم.

طبری گفت: ما به دنبال این بوده ایم که شرکت هایی که از این امکان استفاده می کنند، واقعا در تعاریف معمول یک استارتاپ بگنجند و از سوی دیگر محصول یا خدمت نوآورانه آن ها به مرز ارائه تجاری رسیده باشد.

وی با بیان اینکه ۷۵ درخواست از سوی کسب و کارهای نوین فناورانه برای حضور در الکامپ به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شده است، گفت: از میان این درخواست ها، مدارک ۴۳ کسب و کار نوین فناورانه تکمیل بوده و استارتاپ بودن آنها برای ما محرز شده است. در مورد ۳۲ کسب و کار دیگر نیز اعلام کرده ایم اگر تا روز یکشنبه ۲۲ آذرماه مدارک خود را کامل کنند، امکان حضور آنها در نمایشگاه فراهم می شود.

طبری گفت: زیرساخت های لازم برای معرفی خدمات و محصولات کسب و کارهای نوین فناورانه در سالن ۱۸ نمایشگاه بین المللی تهران فراهم شده و امیدواریم این کسب و کارها، در کنار سازمان های بزرگ حاضر در الکامپ بتوانند آینده صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران را بسازند.

الکامپ ۲۰۱۵ از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۲۴۴

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما