امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

۲۰۰۰ شغل درانتظار جوانان قرچکی

۱۴:۰۸ ۹۴/۰۹/۱۲
چی کجا 
شهرک صنعتی قرچک در حال جذب فعالان تولیدی داخلی و خارجی است و با تحقق این امر، دو هزار شغل در انتظار جوانان جویای کار خواهد بود.

شهرستان قرچک به دلیل هم جواری با پایتخت از موقعیت ویژه و برجسته ای در حوزه اقتصادی و تولیدی برخوردار است و در صورت توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه، می توان بیش از گذشته از قرچک در عرصه های تولیدی و اقتصادی شنید.

طی سال های اخیر تلاش ها برای راه اندازی شهرک صنعتی در قرچک آغاز شد و پس از آماده شدن زیرساخت های لازم، امروز برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این شهرک اقدامات خوبی صورت گرفته است.

طی روزهای اخیر بود که یک هیئت چینی با حضور در شهرستان قرچک، نسبت به سرمایه گذاری در این شهرک صنعتی ابراز تمایل کرد و مسئولان این شهرستان نیز تلاش دارند تا با حضور سرمایه گذاران خارجی، زمینه رونق اقتصادی هر چه بیشتر منطقه را فراهم آورند.

شهرک صنعتی قرچک در حال جذب فعالان تولیدی داخلی و خارجی است و تاکنون با قطعی شدن حضور چندین اتحادیه صنفی و واحد تولیدی، دو هزار شغل در انتظار جوانان جویای کار خواهد بود.

اتحادیه های آجیل، پوشاک و کفش در مسیر شهرک صنعتی قرچک

حامد افشار نادری مدیر شهرک صنعتی قرچک نیز در آبان ماه امسال در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برخی اتحادیه ها و واحدهای صنفی برای حضور در شهرک صنعتی قرچک اعلام آمادگی کرده و برخی نیز قراردادهای خود را به ثبت رساندند که ازجمله می توان به اتحادیه های آجیل و خشکبار، پوشاک و کفش اشاره کرد.

افشار نادری ادامه داد: شورای اسلامی شهر تهران برخی صنوف را موظف کرده تا طی چند سال آینده از شهر تهران خارج شوند به همین خاطر شهرک صنعتی قرچک آماده استقبال از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران است.

وی اضافه کرد: شهرک صنعتی قرچک آماده هرگونه همکاری با واحدهای تولیدی و صنعتگران در بخش های مختلف نظیر تأمین زمین، شرایط اقساط، فرآیند بخشودگی ها، انصراف و غیره است.

حسین حسینی فعال اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از ویژگی هایی که زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی و بعضاً خارجی را در شهرک های صنعتی فراهم می کند، آماده بودن زیرساخت ها و تأسیسات زیربنایی است.

وی افزود: همچنین مشوق هایی که از سوی مسئولان و دولت برای خارج کردن واحدهای تولیدی و صنعتی از پایتخت گذاشته شده و تشویق های مالیاتی در این زمینه، سبب می شود تا واحدها و اتحادیه های صنفی بیشتری برای حضور در شهرک های صنعتی نظیر قرچک ترغیب شوند.

حسینی ادامه داد: شهرک صنعتی قرچک زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول به فعالیت است.

دو هزار شغل جدید برای جوانان جویای کار ایجاد می شود
مسعود مرسل پور فرماندار قرچک نیز اظهار داشت: مسئولان و دستگاه اجرایی در قرچک هرگونه همکاری را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و رونق هرچه بیشتر شهرک صنعتی قرچک انجام می دهد.

وی افزود: تاکنون تعدادی از واحدها و اتحادیه های تولیدی و صنفی قرارداد خود را برای حضور در شهرک صنعتی قرچک امضا کرده و برخی دیگر نیز برای حضور در این شهرک ابراز تمایل کردند.

مرسل پور ادامه داد: پیش بینی می شود با حضور این اتحادیه ها و واحدهای تولیدی، زمینه ایجاد دو هزار شغل در شهرستان قرچک فراهم شود و قطعاً این موضوع از سوی مسئولان پیگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۳۲۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما