امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

۱۰ شغل موردنیاز دنیای فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۶ را بشناسید

۲۳:۲۹ ۹۴/۰۹/۲۳
چی کجا 
فناوری هایی که هر ساعت نو می‌شوند و برای زنده ماندن سازمان نیاز به آن‌ها بیش ازپیش احساس می‌شود.

دراین بین نقش اصلی را مهندسان و تکنسین های ماهر بر عهده دارند که ضمن به روز بودن، بتوانند با چالش های پیش روی سازمان مواجهه شده و راه حل مناسبی را اتخاذ کنند.

به همین خاطر مهارت هایی خاص برای این کار موردنیاز است که افراد فنی و ماهر در فناوری اطلاعات می توانند پاسخگو باشند.

افزایش حقوق سالیانه کارشناسان آی تی در سال ۲۰۱۶ به اندازه ۵ درصد حکایت از درخواست های زیاد کارفرمایان برای استخدام چنین افرادی دارد.

آی تی پروز / IT pros با همکاری کامپیوترورد در یک نظرسنجی از کارفرمایان خواستند تا بیشترین تقاضای شغلی شان در سال ۲۰۱۶ را مطرح کنند که آنچه در ذیل می خوانید نتیجه این نظرسنجی است که ریچارد بورگ آن را به رشته تحریر درآورده است:

شماره ۱- معماری آی تی

بیش از ۴۲ درصد از کارفرمایان اعلام کردند که برای سال ۲۰۱۶ احتیاج زیادی به معماران آی تی دارند تا بتوانند سازمان خود را توسعه داده و ضمن به روز کردن دستگاه ها، استراتژی های مدیریتی در بخش فناوری اطلاعات را نیز پیاده سازی کنند. معماری انترپرایز، معماری کلود، مدیریت بر پروژه های فناورانه از تسک های اصلی معماران آی تی به شمار می رود.

شماره ۲- برنامه نویسی / توسعه دهندگان اپلیکیشن

۴۰ درصد از کارفرمایان اعلام کردند ظرف ۱۲ ماه آینده نقشه ای برای استخدام برنامه نویسان و اپلیکیشن نویس های ماهر دارند. دو بخش اینترنت اشیاء و موبایل جذاب ترین بخش های نوینی هستند که برای توسعه آن ها توسعه دهندگان اپلیکیشن حرف اول را می زنند.

شماره ۳- مدیر پروژه آی تی

۳۹ درصد از مصاحبه شوندگان و کارفرمایان اعلام کردند نیاز مبرم به استخدام مدیران پروژه های آی تی دارند. بخش های مختلف صنعت و حتی بخش هایی مانند سلامت در حال به روزرسانی با روش های مدرن فناورانه هستند و به همین خاطر انجام پروژه های به روزرسانی به نحو احسنت بدون کارشناسان مدیریت پروژه های آی تی امکان پذیر نخواهد بود.

شماره ۴- مدیریت بر دیتا

۳۶ درصد نیز گفتند برای مدیریت بر دیتای سازمانی نیاز مبرم به کارشناسان این حوزه دارند. این حرفه در سال ۲۰۱۵ در رده دهم نیاز دنیای آی تی بود که در سال ۲۰۱۶ به رده چهارم ارتقاء پیدا می کند که این امر نشان دهنده اهمیت بیش ازپیش این حوزه در دنیای آی تی دارد.

شماره ۵ - تحلیل کسب وکار هوشمند

۳۴ درصد از پرسش شوندگان اعلام نیاز کردند تا بتوانند ظرف ۱۲ ماهه آینده برای هوشمند کردن یا هوشمندتر کردن تجارتشان از تحلیلگران این عرصه استفاده کنند. سال ۲۰۱۵ رده این رتبه شغلی موردنیاز هفتم بود اما در سال ۲۰۱۶ با توجه به توسعه بخش های مالی، بیمه، سلامت و خرده فروشی آنلاین، نیاز به تحلیل کسب وکار هوشمند بیش ازپیش احساس می شود.

شماره ۶ - خدمات فنی / پشتیبانی دسکتاپ

۳۰ درصد از مصاحبه شوندگان گفتند در ۱۲ ماه آینده نیاز به کارشناسان بخش فنی برای پشتیبانی از سیستم های سازمانی خود دارند. در این میان افراد خبره و ورزیده که در مدت زمان کوتاه بتوانند مشکلات آنلاین سازمانی را در بخش نرم افزاری و سخت افزاری برطرف کنند در اولویت خواهند بود.

شماره ۷- راهبری دیتابیس

۲۵ درصد نیز گفتند دنبال کارشناسان خبره در بخش دیتابیس هستند تا بتوانند ضمن همکاری با سایر بخش ها، مدیریت بر دیتابیس اصلی را نیز بر عهده بگیرند. این رده شغلی در سال ۲۰۱۵ در ردیف ششم قرار داشت. البته ۹ درصد افزایش پایه حقوق در این بخش می تواند جذابیت زیادی برای کارشناسان این حوزه آی تی داشته باشد. درامد سالانه این نوع شغل بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار تعیین شده است.

شماره ۸ - امنیت / پذیرش و حاکمیت آی تی

سال ۲۰۱۵ این رده شغلی شماره ۴ بود و امسال ۲۵ درصد از پرسش شوندگان اعلام نیاز کرده اند. البته امنیت همیشه توسعه مندی خود را در دنیای آی تی حفظ کرده و حقوق تا ۲۰۰ هزار دلار در سال نیز وسوسه کننده است.

شماره ۹ - کارشناس کلود / SaaS

۲۵ درصد نیز از استخدام کارشناسان محیط کلود نوشته اند. این رده شغلی سال گذشته در رتبه ۱۲ بود که امسال به رده نهم رسیده است. نرم افزار همچون سرویس یا همان SaaS از شغل های جدید و پرطرفدار دنیای آی تی است تا با پیاده سازی نرم افزار مانند یک سرویس، کارمندان سازمانی بتوانند کارهای خود را روی محیط کلود پیاده سازی و اجرا کنند. رشد ۱۲۷ میلیارد دلاری بخش کلود تا سال ۲۰۱۷ حکایت از اهمیت و رشد این بخش در دنیای آی تی دارد.

شماره ۱۰ - توسعه دهنده وب

۲۴ درصد نیز از توسعه وب سازمانی خود در سال ۲۰۱۶ گفتند. سال ۲۰۱۵ رده این شغل پنجم بود که در سال ۲۰۱۶ کمی اهمیت خود را ازدست داده است. سال ها بود که توسعه دهندگان وب شماره یک بودند اما اینک اولویت های دیگری در دنیای آی تی مطرح است و سازمان ها ترجیح می دهند به اولویت های دیگر استخدامی توجه کنند.

منبع: خبرآنلاین
تعداد بازدید: ۱۸۳

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما