امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

گوگل یک استارتاپ مرتبط با تصاویر پانوراما را برای بهبود سرویس Street View خریداری کرد

۲۳:۴۱ ۹۴/۰۷/۲۶
چی کجا 
گوگل برای سرویس استریت ویو خود خواب‌های زیادی دیده است و برای پیشرفت این پروژه با خرید استارت آپ مرتبط با تصاویر پانوراما، قرار است حسابی دستی به سر و روی این سرویس بکشد.

باخبر شدیم این غول بزرگ اینترنتی اخیراً استارت آپ موفق Digisfera را با هدف بهینه کردن تصاویر پانوراما خریداری کرده است. جالب اینجاست که مشخص نشده دقیقاً این استار ت آپ پرتغالی چه نقشی در بهبود تصاویر پانورامای سرویس استریت ویو ایفا می کند، اما بدون شک انتظار می رود تغییرات چشم گیری را در آینده شاهد باشیم. در جام جهانی ۲۰۱۴ و مراسم معارفه اوباما، Digisfera توانسته بود با تصاویر پانورامای خود نظرهای زیادی را به خود جلب کند.

متاسفانه همان گونه که در بیشتر پروژه های خرید استارت آپ های موفق رخ می دهد، این استارت آپ نیز قسمت های زیادی فناوری خود را از دست داده است. ساز و کار تَگ نمودن این شرکت که آنرا با نام PanoTag میشناختیم چندی پیش منحل شد و قابلیت مشاهده تصاویر پانوراما (Panorama viewer) نیز به صورت اپن سورس منتشر شده است.

به هر ترتیب، این خرید گوگل مشخص می کند که تصمیم این شرکت برای بهینه سازی سرویس استریت ویو بیشتر از گذشته است و بدون شک در آینده حرف های بیشتری از استریت ویو خواهیم شنید.

منبع: فارنت
تعداد بازدید: ۲۲۸

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما