امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

کاربردی کردن پژوهش عامل مهم کار آفرینی دانشجویان است

۱۰:۰۷ ۹۴/۰۹/۱۷
چی کجا 
مهدی عباسی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره استانی انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر افزود: دانشجویان سرمایه‌های ارزشمند جامعه هستند و باید در توسعه همه جانبه کشور تلاش کنند.

وی اظهار کرد: دانشجویان با تحصیل در سنگر علم باید استقلال کشور را در همه حوزه ها تقویت کنند و تحقق این امر نیازمند توسعه تحقیق و پژوهش در بین جامعه دانشگاهی است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: برای رسیدن به خروجی های مطلوب در دانشگاه و جامعه، رعایت مواردی همچون تقویت اراده و اعتماد به نفس دانشجویان، ایجاد خودباوری در بین آنان، افزایش قدرت ریسک پذیری و در نهایت حضور مستقیم جوانان و دانشجویان در بطن جامعه به دلیل دست و پنجه نرم کردن آنان به طور مستقیم با مشکلات واقعی جامعه، باید مدنظر قرار گیرد.

عباسی ضمن بیان اینکه انجام پژوهش های کاربردی ازاولویت ها اساسی در حوزه پژوهش است، گفت: متأسفانه علی رغم تعیین چنین هدفی تاکنون به این مهم دست نیافته ایم و به نظر می رسد یکی از عوامل این ناکامی، نوع دانشگاه ها است.

وی افزود: آنچه باعث دستاوردهای جهاددانشگاهی شده است به سبب اعتماد به نسل جوان بود که بسیاری از نبایدها را تبدیل به بایدها کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان کار بردی کردن پژوهش را از عوامل مهم اصلی کار آفرینی برای دانشجویان اعلام کرد و افزود: باید پژوهش را در بین دانشجویان تعمیق و گسترش داد.

عباسی تاکید کرد: خوشبختانه دانشجویان پشتکار لازم برای تحقیق و پژوهش را دارند.

وی در خاتمه افزود: ۱۳۶ اثر در بخشهای مختلف به دبیرخانه اولین جشنواره استانی انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر مستقر در جهاد دانشگاهی ارسال شد که از این تعداد ۷۸ اثر مورد ارزیابی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۲۵۱

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما