امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

وزیر صنعت: بانک صنایع کوچک برای رونق کارآفرینی راه اندازی می‌شود

۱۲:۴۴ ۹۴/۰۶/۲۵
چی کجا بانک 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی بانک صنایع کوچک برای رونق کارآفرینی خبرداد و گفت: هدف از راه اندازی این بانک از سوی دولت، کمک به کارآفرینان و حمایت از کارآفرینی است.

محمدرضا نعمت زاده در جمع خبرنگاران در خصوص ارائه تسهیلات برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک گفت: موسسات مختلفی در کشور وجود دارند که تسهیلاتی برای کارآفرینی به متقاضیان از جمله بانوان رائه می دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: موسسات دیگری نیز در این عرصه فعالیت می کنند و بانک ها نیز با توجه به ظرفیت های خود می توانند در این زمینه حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در آینده بانک صنایع کوچک را راه اندازی کنیم که در ابتدا زیر مجموعه بانک صنعت و معدن خواهد بود تا بتواند با نگرشی خاص به توسعه کارآفرینی کمک کنند.

نعمت زاده اضافه کرد: همچنین در خصوص ارائه تسهیلات برای فعالیت های دانش بنیان که یکی از ارکان کارآفرینی محسوب می شود نیز صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد که زیر نظر معاون علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری فعالیت می کند. جوانان می توانند با استفاده از این امکانات در حوزه کسب و کار به خصوص در فضای مجازی وارد شوند که در ابتدا هزینه زیادی نمی طلبد اما در آینده می تواند رونق بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۳۵۳

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما