امروز: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

وزیر صنعت: بانک صنایع کوچک برای رونق کارآفرینی راه اندازی می‌شود

۱۲:۴۴ ۹۴/۰۶/۲۵
چی کجا بانک 
وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی بانک صنایع کوچک برای رونق کارآفرینی خبرداد و گفت: هدف از راه اندازی این بانک از سوی دولت، کمک به کارآفرینان و حمایت از کارآفرینی است.

محمدرضا نعمت زاده در جمع خبرنگاران در خصوص ارائه تسهیلات برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک گفت: موسسات مختلفی در کشور وجود دارند که تسهیلاتی برای کارآفرینی به متقاضیان از جمله بانوان رائه می دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: موسسات دیگری نیز در این عرصه فعالیت می کنند و بانک ها نیز با توجه به ظرفیت های خود می توانند در این زمینه حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در آینده بانک صنایع کوچک را راه اندازی کنیم که در ابتدا زیر مجموعه بانک صنعت و معدن خواهد بود تا بتواند با نگرشی خاص به توسعه کارآفرینی کمک کنند.

نعمت زاده اضافه کرد: همچنین در خصوص ارائه تسهیلات برای فعالیت های دانش بنیان که یکی از ارکان کارآفرینی محسوب می شود نیز صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد که زیر نظر معاون علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری فعالیت می کند. جوانان می توانند با استفاده از این امکانات در حوزه کسب و کار به خصوص در فضای مجازی وارد شوند که در ابتدا هزینه زیادی نمی طلبد اما در آینده می تواند رونق بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
تعداد بازدید: ۳۳۸

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر