امروز: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

هدف گذاری ۱۰۰ هزار شغل در حوزه ICT

۱۴:۴۰ ۹۴/۰۶/۳۱
چی کجا 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۰۰ هزار شغل هدف گذاری شده است.

علی ربیعی در همایش استانداران سراسر کشور با موضوع اشتغال اظهار کرد: این دومین جلسه با استانداران در زمینه راهکارهای ایجاد اشتغال با توجه به مزیت استان ها بود.
وی گفت: دستور جلسه با استانداران در زمینه ایجاد اشتغال و راهکارهای رسیدن به آن براساس مزیت های استانی بود، تا به نوعی برنامه ریزی اشتغال در سطح استانی صورت بگیرد. در این جلسه استانداران کشور مسائل و موضوعات مربوط به تسهیلات بانکی و موانع تولید مطرح کردند.

ربیعی افزود: پروژه های نفت و گاز، فولاد و صنایع بزرگ در کشور وجود دارد اما امروز اشتغال ناشی از سرمایه گذاری و رشد سریع ایجاد نمی شود .

وی افزود: در این جلسه استانداران کشور مشکلات و مسائلی در مورد تسهیلات بانکی و موانع تولید مطرح کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که پنج مصوبه در شورای عالی اشتغال در نوبت دستور قرار دارد و در این جلسه راجع به تسهیلات بحث هایی صورت گرفت.

ربیعی گفت: راجع به طرح های آبرسانی ۲۰۰۰ میلیارد تومان از طریق چند بانک و ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق تجهیز و تأمین می شود.

وی با بیان اینکه تمرکز ما در شورای عالی اشتغال به حوزه کشاورزی است افزود: به ۱۱۰۰ واحد تولیدی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلاتی به منظور جهش پرداخت می شود.

وی ادامه داد: طرح صندوق خرد محلی- اجتماعی در جلسه امروز با استانداران مطرح شد و به هر صندوق ۱۰۰۰ میلیارد ریال اختصاص می یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۶۰۰ صندوق خرد محلی در ۱۴ استان تشکیل می شود و همچنین برش صنفی و رسته ای برای این صندوق ها ایجاد خواهد شد.

ربیعی تصریح کرد: وام روستاییان مرزی از خراسان جنوبی با کارمزد صفر درصد شروع می شود.

وی تأکید کرد: اشتغال صرفاً با توسعه بنگاه های بزرگ ایجاد نمی شود و به توسعه محلی نیاز داریم.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۲۶۳

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر