امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

نکاتی که از شغل اولتان یاد می‌گیرید

۲۰:۱۴ ۹۴/۰۹/۰۳
چی کجا 
ضرب العجل‌ها مهمترین هستن! وقتی در مدرسه یا دانشگاه بودین خیلی سریع ضرب العجل‌ها رو به خاطر سپرده و با موفقیت دوره‌ها رو طی میکردین.

اما وقتی به دنیای واقعی قدم میذارین و سرکار میرین همه چیز متفاوت میشه. برای انجام هر کاری یه ضرب العجل وجود داره و این واژه یکی از مهمترین واژه ها در دنیای کاریست و باید در اولویت باشه.

تعادل بین زندگی و کار افسانه نیست
شاید فکر کنین برقراری تعادل بین مسئولیت های کاری و وظایف خانگی یه افسانه و واقعیت نداره، اما اصلا این طور نیست. شاید کنترل کردن این دو در ابتدا خیلی غیرواقعی به نظر برسه اما بهش عادت کرده و میتونین خیلی آسون بین هر دوتاشون تعادل برقرار کنین.

حساب پولتون رو نگه میدارین
زمانی که بدون فکر به هزینه و قیمت ها لباس، کفش یا هر چیز دیگه ای میخریدین تموم شده! وقتی سرکار میرین ارزش واقعی پولی که درمیارین رو میدونین. پس اولین حسی که توی شغل اول پیدا میکنین اینه که کی دست و دلباز بشین و کی حساب تک تومنی هاتون رو داشته باشین.

به یه کارمند باهوش تر تبدیل میشین
خیلی خوبه که کارمندی سخت کوش باشین، اما در میان ضرب العجل ها باید به یه کارمند باهوش تر تبدیل بشین و بدونین کی کارها رو انجام بدین که قبل از اتمام مهلت به سرانجام رسیده و کمترین خطا رو داشته باشه.

ارتباطات اجتماعی تون درست و هوشمندانه میشه
قطعا، خیلی ها هستن که به شبکه های اجتماعی مختلف متصل بوده و ازشون استفاده میکنن، اما وقتی سرکار میرین، باید بیشتر مراقبت محتواهایی باشین که به اشتراک میذارین، زیرا این روزها بسیاری از کارفرمایان به سراغ صفحات اجتماعی افراد رفته و درباره استخدام اونا تصمیم گیری میکنن.

منبع: نوين زي
تعداد بازدید: ۲۸۳

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما