امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

نقش قانون درباره تجارت جدید اینترنتی/ ساماندهی روی کسب و کارهای اینترنتی نیست

۱۵:۱۸ ۹۴/۰۷/۰۳
چی کجا 
مسئول کمیسیون تجارت الکترونیکی نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: به دلیل نقش قانون تجارت الکترونیکی تعریفی برای الگوهای جدید تجارت الکترونیک از جمله معاملات اینستاگرامی وجود ندارد و ساماندهی و نظارتی بر معاملات در این شبکه اجتماعی نیست.

پویا محمودیان اظهار داشت: در کسب و کارهای اینستاگرامی از این شبکه اجتماعی به عنوان ویترینی برای معرفی کالا در قالب معامله بین دو شخصی حقیقی استفاده می شود.

مسئول کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران افزود: از آنجا که به اینستاگرام به دید محل معامله نگاه نمی شود، بنابراین در زیرمجموعه هیچ واحد صنفی قرار نمی گیرد و پیگیری موضوعات از جمله شکایات و تخلفات نیز پیرو قوانین و شکایات حقوقی است.

وی با بیان اینکه کسب و کارهای اینستاگرامی مدلی از کسب و کارهای خانگی است که اتفاقا در مسیر رشد قرار دارد گفت: برای مثال خانمی در منزل زیور آلات می سازد و از طریق شبکه اینستاگرام کالای خود را به مشتری ها معرفی می کند و در یک معامله شخص به شخص تولیدات خود را به خریدار می فروشد.

محمودیان تصریح کرد: با ورود اینترنت مدل های جدید تجارت شکل گرفته که قانون فعلی تجارت الکترونیک مصوب سال ۸۲ پاسخگوی این موارد نیست.

مسئول کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با بیان اینکه ساماندهی روی موضوع کسب و کارهای اینستاگرامی انجام نشده گفت: این مورد جزء موضوعاتی است که تعریفی برای آن در ایران وجود ندارد و سازمانی نیز برای ساماندهی و نظارت بر این نوع معامله نیست.

منبع: خبرگزاری فارس
تعداد بازدید: ۳۴۶

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما