امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

نسیم نوشت: رئیس سازمان سینمایی"بگم بگم" را در دستور کار قرار داد

۱۵:۵۲ ۹۴/۰۶/۰۱
چی کجا فرهنگی 
رئیس سازمان سینمایی در قالب یادداشتی به جای توضیح درباره دلائل حذف عنوان فجر از بزرگترین رویداد سینمایی کشور با گزینش لحنی تند معترضان به این اقدام را تهدید کرد.

به گزارش «نسیم» پس از صدور حکم دبیری بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر برای رضا میرکریمی که باعث شد تا جشنواره سی وچهارم اولین جشنواره ای باشد که دو دبیر را به خود می بیند، آنچه بیش از هر چیز در فضای رسانه ای باعث جنجال شد، حذف نام فجر از بخش بین الملل و نامگذاری آن به «جشنواره بین المللی فیلم ایران» بود. موضوعی که حجم گسترده ای از انتقادچهره ها و شخصیت های فرهنگی کشور را در پی داشت. مخالفان معتقدند نباید نام «فجر» که شناسنامه جشنواره فیلم ایران محسوب می شود به هر دلیلی از عنوان آن حذف شود.در جدیدترین تحولات مربوط به این اتفاق، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در وب سایت شخصی خود با انتشار مطلبی تحت عنوان «نگذارید پرده ها برافتد» خطاب به مدیران سابق سینمایی نوشته است:

«این روزها نشر یک خبر نادرست در رسانه ها سبب شد تا برخی از مدیران سابق سینمایی و غیرسینمایی گذشته، فریاد وانقلابا سردهند. آنها البته از برنامه هایمان برای برگزاری جشنواره فجر باشکوه به خوبی آگاهند. آنها همچنین نیک می دانند که مرادمان از ایران نگاه ایرانی در سینماست نه پرچمی که آنها به نام مکتب ایرانی در برابر مکتب اسلام ناب محمدی برافراشتند. از این دوستان می خواهم که نگذارند از مدیریت انقلابی و ارزشی آنها پرده برداریم که:

مجملش گفتم نکردم زان بیان /// ورنه هم افهام سوزد هم زبان

من زشیرینی نشستم روترش /// من ز بسیاری گفتارم خمش»

براساس این گزارش، پس از نامه اعتراضی ایوبی به محمد سرافراز رئیس رسانه ملی و انتقاد تند او از بخش خبری «۲۰:۳۰» در خصوص پخش گزارشی با محوریت حذف عنوان فجر از بخش بین الملل این دومین واکنش ایوبی به این ماجرا است. این مدیر فرهنگی کشور هنوز حاضر نیست در مورد دلایل تصمیم عجیب خود مبنی بر حذف «فجر» از عنوان بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر توضیحی بدهد.

منبع: نسيم
تعداد بازدید: ۳۳۸

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما