امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

مناف هاشمی: بانک اطلاعات خیرین ورزش یار راه اندازی می‌شود

۱۲:۴۵ ۹۴/۰۶/۱۶
ورزشی 
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که بانک اطلاعات خیرین ورزش یار به منظور شناسایی آنها راه اندازی می‌شود.

سید مناف هاشمی امروز ( دوشنبه ) در نخستین جلسه کارگروه مشورتی خیرین ورزش یار کشور افزود: در حوزه سلامت و آموزش، خیرین زیادی ورود کرده اند که باید با شناسایی افراد خوشنام در این حوزه به ورزش کمک کرد.
وی گفت: مجمعی ۱۰ تا ۱۵ نفره از معاونان وزارتخانه، رییسان فدراسیون ها، مدیران کل ستادی و ورزش و جوانان استان ها در این زمینه تشکیل شده است.
معاون توسعه منابع مالی و پشتیبانی وزارت ورزش گفت: اجلاسی به همین منظور در آبان ماه امسال برگزار می شود و اعضای این مجمع را در این نشست به صورت رسمی معرفی خواهیم کرد.
هاشمی اظهار داشت: همچنین پیش نویس دستورالعمل جدید باید در ۳۰ روز آینده آماده شود و در این میان تشکیل کمیته ای برای شناسایی بانک های عامل لازم و ضروری است. احصای وظایف مجمع و نهاد هایی که می توانند به ما در این امر کمک کنند از مواردی است که در دستورالعمل جلسه بعدی قرار دارد.
مجید شایسته رییس فدراسیون تنیس نیز در این نشست اظهار داشت:باید در گام نخست مجمع خیرین ورزش یار و اعضای هیات امناء آن تشکیل شود .همچنین استفاده از ظرفیت اوقاف، سپاه پاسداران، علما و روحانیون، شهرداری ها و تجارب مجامع خیرین دیگر حوزه ها می تواند این مجمع را در رسیدن به اهداف بزرگ خود یاری دهد.
همچنین محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو هم در این مجمع با تاکید به نگاه واقع بینانه به تشکیل مجمع خیرین ورزشی یار، افزود: در حوزه خیرین مسجد ساز، سلامت و آموزش نگاه دیرینه و سنتی وجود دارد و اقدامی اعتقادی است؛ اما در بحث ورزش چنین نگاهی وجود ندارد و باید در این حوزه ، فرهنگ سازی کرد.
به گفته وی در این میان می توان از ظرفیت قهرمانان و ستاره های ورزشی ایران در رسیدن به این مهم بهره برد.
حمید رضا گرشاسبی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: نزدیک به ۱۰ هزار تیم ورزشی در استان تهران فعالیت می کنند که می توان از ظرفیت خیرینی که تیمداری می کنند نیز استفاده کرد، به عبارت دیگر با ساماندهی همه افرادی که در امور خیرخواهانه ورزشی دستی دارند می توان این تشکیلات را سر و سامان داد.

منبع: ایرنا
تعداد بازدید: ۲۷۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر