امروز: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

معاون وزیر اقتصاد: رتبه کسب و کار ایران بهبود یافت

۱۱:۳۸ ۹۴/۰۹/۲۳
چی کجا 
معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: خوشبختانه با تلاش دولت یازدهم نسبت به دو سال گذشته رتبه ایران در محیط کسب و کار از ۱۵۲ به ۱۱۸ رسیده است.

شاپور محمدی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در دومین همایش بهبود کسب و کار اظهار داشت: در دو سال گذشته رتبه ایران در محیط کسب و کار نسبت به کشورهای دیگر ۱۵۲ بوده که خوشبختانه با تلاش دولت یازدهم و فعالان بخش خصوصی اکنون این رتبه با ۳۴ پله بهبود به ۱۱۸ رسیده است.

محمدی در ادامه گفت: وزارت نیرو، شهرداری، وزارت صنعت و معدن، گمرک، امور مالیاتی و ... تلاش های فراوانی برای بهبود رتبه کسب و کار داشتند و بخشی از تلاش های وزارتخانه ها در سال های آینده ثمربخش خواهد بود و از طرفی در برخی از حوزه ها همچون وزارت نیرو عملکرد بهتری از اهداف تعیین شده داشته است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به ساماندهی مجوزها بیان کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی در این خصوص اقداماتی را انجام داده که همه وزارتخانه ها اکنون مجوزهای خود را بارگذاری کرده اند و گفتنی است که ۲۸۰ مجوز ملی و استانی در سایت" ایران مجوز" بارگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور تنها ۵۰۰ مجوز کسب و کار داریم گفت:در تلاشیم تا قوانین مخل کسب و کار را شناسایی و در قالب لایحه ای را تقدیم مجلس کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
تعداد بازدید: ۲۶۱

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر