امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

معاون وزیر اقتصاد: رتبه کسب و کار ایران بهبود یافت

۱۱:۳۸ ۹۴/۰۹/۲۳
چی کجا 
معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: خوشبختانه با تلاش دولت یازدهم نسبت به دو سال گذشته رتبه ایران در محیط کسب و کار از ۱۵۲ به ۱۱۸ رسیده است.

شاپور محمدی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در دومین همایش بهبود کسب و کار اظهار داشت: در دو سال گذشته رتبه ایران در محیط کسب و کار نسبت به کشورهای دیگر ۱۵۲ بوده که خوشبختانه با تلاش دولت یازدهم و فعالان بخش خصوصی اکنون این رتبه با ۳۴ پله بهبود به ۱۱۸ رسیده است.

محمدی در ادامه گفت: وزارت نیرو، شهرداری، وزارت صنعت و معدن، گمرک، امور مالیاتی و ... تلاش های فراوانی برای بهبود رتبه کسب و کار داشتند و بخشی از تلاش های وزارتخانه ها در سال های آینده ثمربخش خواهد بود و از طرفی در برخی از حوزه ها همچون وزارت نیرو عملکرد بهتری از اهداف تعیین شده داشته است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به ساماندهی مجوزها بیان کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی در این خصوص اقداماتی را انجام داده که همه وزارتخانه ها اکنون مجوزهای خود را بارگذاری کرده اند و گفتنی است که ۲۸۰ مجوز ملی و استانی در سایت" ایران مجوز" بارگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور تنها ۵۰۰ مجوز کسب و کار داریم گفت:در تلاشیم تا قوانین مخل کسب و کار را شناسایی و در قالب لایحه ای را تقدیم مجلس کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
تعداد بازدید: ۲۷۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما