امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

مشکل داوران ما پیر چشمی است

۱۵:۴۷ ۹۴/۰۷/۰۱
ورزشی 
مرتضی کریمی داور بازنشسته فوتبال عنوان کرد مشکلات داوری به دلیل پیر چشمی است.

بعد از آنکه رضا غیاثی رئیس سابق کمیته داوران عنوان کرد مشکل داوران نداشتن آمادگی بدنی است. حالا نوبت کریمی داور بازنشسته است که به علل این مشکلات اشاره کند.
کریمی گفت: به عقیده من بیشترین مشکل فعلی داوران ما پیر چشمی است. این یک مساله طبیعی است که هر آدمی بعد از ۴۰ سال دچار پیر چشمی می شود. این شرایط برای خود من هم وجود دارد.
او ادامه داد: وقتی داوری در عرصه های بین المللی قضاوت می کند. فیفا تستهای آمادگی جسمانی و تستهای بینایی سنجی را از او می گیرد. ولی متاسفانه ما اینکار را انجام نمی دهیم و بسیاری از اشتباهاتی که من امروز در امر داوری می بینم برایم مسلم هست که بابت مشکل پیر چشمی است.
وی افزود: زمانی که داور تشخیص نمی دهد که بازیکن هد می زند یا خطا می کند، پس برای من کاملا مشخص است که داوران ما پیر چشمی دارند.
کریمی گفت: ۷ سال پیش فاروق بوزو برای آموزش داوران به ایران می آمد. یا چهار سال گذشته که آقای بهارمست به ایران آمد. واقعا سطح کلاسهای داوری متفاوت بود ولی متاسفانه این روزها دو روز کلاس آموزشی برای داورها می گذارنند دو ساعت اول که افتتاحیه است، دو ساعت آخر که اختتامیه است و این وسط هم که یک پیشکسوت در مورد بی پولی حرف می زند و عملا هیچ چیزی به داوران اضافه نمی شود.
او در پایان گفت: امیدوارم فدراسیون با همکاری کمیته داوران در تعطیلات تست بینایی سنجی و آمادگی جسمانی از داوران بگیرد.

منبع: ورزش 3
تعداد بازدید: ۲۶۴

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر