امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

مشهورترین زنان کارآفرین ایرانی

۲۰:۱۳ ۹۴/۰۹/۰۶
چی کجا 
با مشهورترین زنان کارآفرین ایرانی آشنا شوید.

سیده فاطمه مقیمی: مقیمی از جمله زنان کارآفرین و رسانه ای است. در رسانه ها هر وقت بحث کارآفرینی زنان در ایران شده اول سراغ او رفتند، البته این روزها او رقیبی به اسم فاطمه دانشور هم پیدا کرده که در ادامه به او هم خواهیم پرداخت. وی متولد سال ۱۳۳۷ در تهران و مهندس راه و ساختمان است. مدیرعامل شرکت حمل ونقل بین المللی وکشتیرانی سدیدبار و عضو هیات مدیره چند شرکت حمل ونقل بین المللی هم به شمار می رود اما شهرتش را مدیون عضویت در اتاق بازرگانی است. جالب است بدانید که او گواهینامه پایه یک هم دارد.
نازیلا قانع فرد: مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت فناوری اطلاعات پرند است. شرکت فناوری اطلاعات پرند دارای ۲۲ نفر پرسنل ثابت و تا ۱۰ نفر پرسنل فصلی است. نازیلا قانع فرد شروع فعالیتش را با فروش کارت های اینترنتی و تلفن در خانه آغاز کرده است.
سارا شاهوردی: جوان و متولد ۱۳۵۷ است. زمینه فعالیت جالبی دارد. وی ساکن روستای بزین زنجان است. اما در آن روستا موسس و مدیرعامل بنگاه موتوسیکلت سارا است. تا دوم نظری درس خوانده اما خودش می گوید: کشاورز، تعمیرکار، سوارکار و فروشنده موتوسیکلت، ماما و آسیابان است. شاهوردی یک بار تعریف کرده که ۴۰۰نوزاد در روستای خودش و روستاهای اطراف به دنیا آورده.
هما کمالی: متولد سال ۱۳۲۲، صاحب شرکت تابلو سازی ایران نیرو، سازنده تابلوهای توزیع نیرو با فشار و کنترل است. در ایران ۵۰شرکت در این صنعت از وزارت صنایع مجوز دارند که یکی از این ۵۰شرکت، شرکت کمالی است. وی در بخش بازرگانی نیز فعال بوده و تاکنون چهار شرکت بازرگانی را ثبت و اداره کرده است. این شرکت ها به ترتیب تاسیس عبارتند از: شرکت «نیروکو» که به واردات و صادرات از طریق کشور ترکیه می پردازد، شرکت «زاوش کالا» که واردات لوازم برقی را برعهده دارد، شرکت «بل» که در نرم افزار های کامپیوتری و سیستم های مدیریتی فعال است و «توان کاران» که لوازم الکترونیک وارد می کند.
شیوا بحرینیان: صاحب موسسه «گلخانه ناردین» باغدار نمونه زن استان اصفهان و تولید کننده برتر گل و گیاه زینتی طی سال های ۸۵ و ۸۸ است.او لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد خوراسگان دارد و هفت پرسنل ثابت و ۱۰ پرسنل فصلی دارد.
امیلیا عبداللهی: پزشک است و متولد ۱۳۵۵٫ او موسس و مدیرعامل زایشگاه و بیمارستان کوثر در ایلام است. امیلیا عبداللهی اهل فیلیپین است ولی با همتی مثال زدنی برای زنان منطقه محروم ایلام در حوزه بهداشت و درمان تلاش می کند.
زهره تحریریان: عامل اشتغال ۱۲۰نفر است. احتمالا شما در تهران نان او را خورده اید. او صاحب شرکت تولید و تحقیقات نان هورسان است.
لعیا رویایی: او صاحب شرکت تفلون کومه است. درباره مشکلاتی که بعد از پایان جنگ داشته و نزدیک بود کار او را با شکست مواجه کند، می گوید: «بعد از جنگ و به دلیل به هم خوردن نظم مالی هر روز ظروف را داخل ماشین می گذاشتم و مغازه به مغازه از ابتدای شهر تا انتها به مغازه ها عرضه می کردم. بالاخره با وجود اینکه در بازار کالای خارجی بسیار خریدار داشت و فرهنگ حاکم برجامعه ترجیح کالای خارجی ولو با کیفیت پایین بود، توانستم موفق شوم.»
فاطمه دانشور: مدیرعامل و موسس شرکت سیاحان سپهرآسیا، رییس هیات مدیره و موسس شرکت معدن کاو، عضو هیات مدیره شرکت بین المللی ADK در دوبی (تجارت بین الملل) و… . او همچنین به خاطر فعالیت های خیریه ای که دارد صاحب شهرت است. بدون شک زنان ایرانی موفق و کارآفرین همین چند نفر نیستند. این زنان به خاطر زمینه فعالیت جالب و رسانه ای بودن به شهرت رسیدند، اما حتما زنان دیگری هستند که چه بسا از اینها موفق تر هم باشند، ولی ما آنها را نمی شناسیم.
معصومه آیت اللهی: متولد سال ۱۳۴۱، دارای درجه مربیگری در چند رشته ورزشی، موسس و مدیر باشگاه ورزشی بم- کرمان است.

منبع: ايران
تعداد بازدید: ۳۰۱

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما