امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

مایکروسافت، استارتاپ VoloMetrix را خریداری کرد تا مدیرعاملش را خوشحال کند

۰۱:۰۳ ۹۴/۰۶/۱۳
چی کجا فرهنگی 
مدیر عامل کنونی مایکروسافت، آقای ساتیا نادلا پیشتر عنوان کرده بود که می‌توانیم وی را به عنوان یکی از طرفداران «Delve» به شمار بیاوریم.

Delve یک اپلیکیشن است که ایمیل، تقویم، و اسناد شما در آفیس را مورد بررسی قرار می دهد تا اطلاعات مورد نیازتان را پیش روی شما بگذارد و البته به بهره وریتان نیز کمکی کرده باشد.

حال مایکروسافت در تلاشی برای بزرگتر کردن Delve، دست به خریدی دیگر زده و استارتاپ VoloMetrix را از آن خود نموده است. هدف این استارتاپ کوچک این بوده تا به کاربر کمک نماید تا فعالیت های خود در محل کار را سریع تر انجام دهد.

مایکروسافت در همین رابطه در بلاگ رسمی اش می نویسد: «همانگونه که محصولات پایش کننده سلامتی، به ما یادآور می شوند که سلامت ما تا چه اندازه مهم است، برخی اوقات با ابتکاراتی، می توانیم متوجه گردیم که تا چه اندازه وقتمان می تواند در محل کار مفید تر صرف گردد.»

اساسا VoloMetrix قرار است به مایکروسافت کمک کند تا داده های کاربران را به شکلی ساده تر آنالیز نماید. مایکروسافت البته اذعان دارد که در این میان مراقب حریم خصوصی کاربران نیز هست. VoloMetrix به عملکرد خود لقب «تجزیه و تحلیل سازمانی» را می دهد و مشخصا مایکروسافت از داده های این شرکت استفاده خواهد کرد تا آفیس و نمونه ۳۶۵ آن را به شکلی پویا در برابر چشمان کاربران قرار دهد.

رایان فولر، مدیر عامل VoloMetrix در همین رابطه می گوید: «ما و مایکروسافت هدفی یکسان داشتیم؛ اینکه از اساس، کمپانی ها را دچار دگرش و تحول کنیم و کارمندان از زمان خود بهترین استفاده را داشته باشند و به شکلی مطلوب به کار مشغول گردند.»

بر اساس پروفایل لینکد این VoloMetrix، می توان گفت این استارتاپ متشکل از ۴۰ کارمند بوده است. سخنگوی مایکروسافت نیز خبر می دهد که «تعداد کثیری» از کارمندان آن شغل خودشان را حفظ خواهند کرد و مشغول به کار در بخش های جدید خواهند شد.

جزییات این قرارداد هنوز نهایی نشده اند. لازم به ذکر است که پیش از این استارتاپ VoloMetrix موفق گشته بود تا ۱۶.۹ میلیون دلار از سوی کمپانی های بزرگ و سرمایه گذار، جذب سرمایه داشته باشد.

منبع: ديجياتو
تعداد بازدید: ۳۲۶

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما