امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

طرح اعطا زمین رایگان به شهروندان روسیه برای ایجاد شغل

۱۹:۵۲ ۹۴/۰۸/۲۲
چی کجا 
دولت روسیه قانون اهدای "مشروط" یک هکتار زمین به هر یک از شهروندان روسیه در مناطق واقع در شرق دور این کشور را به تصویب رساند.

وزارت رشد و توسعه مناطق شرق دور روسیه اعلام کرد: مساحت مجموعه زمین درنظر گرفته شده برای اهدا به شهروندان، بیش از ۶۱۴ میلیون هکتار است که ۱۴۷ میلیون هکتار آن قابل سکونت و یا رشد و توسعه اقتصادی است.
این قانون اعطای زمین در مناطق یاد شده به اتباع خارجی را ممنوع اعلام کرده است.
وزارتخانه مزبور اعطای یک هکتار زمین به شهروندان روسیه را منوط به آن دانست که فرد داوطلب ظرف ۵ سال، زمین اعطایی را اصلاح کرده و در آن دستکم یک واحد مسکونی بنا کرده و یا یک پروژه کاری راه اندازی کند.
شهروند روس در صورت تحقق شرایط یاد شده می تواند قطعه زمین اهدایی را به عنوان ملک شخصی به نام خود ثبت کند.
کارشناسان معتقدند یک هکتار زمین برای راه اندازی یک پروژه فعال در زمینه کشاورزی کافی نیست، اما در آن می توان خانه های پلاستیکی و یا پرورش مرغ و یا کارگاه چوب بری راه اندازی کرد. صاحبان این زمین ها همچنین می توانند در آنها مغازه و یا قهوه خانه ایجاد کنند.
یادآور می شود که این زمین ها دستکم ده کیلومتر با شهرهای دارای ۵۰ هزار نفر جمعیت؛ و بیست کیلومتر با شهرهای بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت فاصله خواهد شد.
نظرسنجی به عمل آمده در ماه ژوئن گذشته توسط مرکز تحقیقات روسیه نشان می دهد که ۲۰ درصد افراد شرکت کننده در این نظرسنجی از فرصت دستیابی به یک قطعه زمین در منطقه شرق روسیه استقبال کرده اند.

منبع: العالم
تعداد بازدید: ۲۹۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما