امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

شغل‌های کم درآمدی که آمریکایی‌ها انجام می‌دهند

۱۷:۳۷ ۹۴/۰۸/۲۰
چی کجا 
پیدا کردن شغل مناسب با درآمد کافی در جوامع امروزی به یک معضل تبدیل شده و درآمد کم برخی از مشاغل پاسخگوی نیازهای خانواده نمی‌باشد. آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یافتن شغل مناسب یکی از دغدغه های جوامع امروزی در سراسر جهان است، شغلی که علاوه بر تامین خواسته های مالی هر فرد بتواند امنیت، آرامش و نیازهای اجتماعی وی را پاسخگو باشد.اما پیدا کردن شغلی با حقوق و مزایای مناسب، این روزها کار بسیار سختی باشد، آمریکا نیز از این امر مستثنا نیست، با ما همراه باشید تا با ۱۵ شغل کم درآمد در این کشورآشنا شویم.

۱- دستیار پرستار

در آمریکا افرادی برای کمکهای اولیه پزشکی به بیمارستانها، خانه سالمندان و اگر شانس با آنها یار باشد به مطب پزشکان محلی فرستاده میشوند. وظایف این افراد تامین پایهایترین نیازهای روزانهی بیماران مثل: تعویض لگن زیربیماران است. آنان درآمدی ۸.۵ دلاری در ساعت دارند.

۲- پیش خدمت

کار کردن در رستوران و گرفتن سفارش آنان از جمله کارهای کم ارزش محسوب میشود. این افراد حقوقی ۹.۱۵ دلاری را در ساعت دریافت میکنند.

۳- ظرف شویی

وظایف کسانی که دراین شغل خدمت میکنند به شستن ظرفها محدود نمیشود، بلکه آنها به تمیز کردن پارکینگ و جمعآوری زبالهها نیز میپردازند، این افراد آخرین کسانی هستند که از محل کار خارج میشوند. درآمد آنان حدود ۸.۷۵ دلار در هر ساعت است.

۴- کار کردن در فست فود

شاید تعجب آور باشد اما کارمندان فست فودها جزو افرادی با حداقل حقوق دریافتی هستند، این دستمزد کم، کاهش انگیزهی آنان در کارشان را به دنبال دارد.

۵- اورژانس پزشکی

کسانی که برای نجات زندگی شما تعلیم دیدهاند، در هفته حدود ۵۰ تا ۶۰ ساعت کار میکنند، دستمزد آنها مشخص نیست اما حدود ۱۰ درصد آنها ۹ دلار در ساعت دریافت میکنند.

۶- دستیار داروسازی

اشتغال در این حرفه نیازمند دریافت گواهینامه از دانشگاه یا موسسه معتبر است، با این حال افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند حقوقی معادل ۸ دلار در هر ساعت دریافت می کنند.

۷- نجات غریق

گذراندن ساعات کاری در کنار دریا و به صورت رایگان برنزه شدن شاید در نگاه اول شغلی ایده آل باشد، اما وقتی بحث حقوق مطرح شود، شاید دیگر علاقهای به این شغل نداشته باشید و ترجیح دهید در جای دیگر مشغول کار شوید. کار نجات غریقی در آمریکا حرفه بسیار کم درآمدی است.

۸- اپراتور وسایل تفریحی شهربازی

احتمالا شما توقع درآمد بالا از این شغل ندارید، تنها کاری که باید بکنید این است که دکمهای را فشار دهید و مراقب کودکان حین بازی باشید، شما در مقابل این کار هر ساعت ۸ دلار دریافت میکنید.

۹- پرستار بچه

عوض کردن پوشک بچه، حضور به موقع در محل کار، مراقبت از کودک و دارو دادن به آنها تمام کاری است که در پرستاری کودک باید انجام دهید، در انتهای ماه به ازای هر ساعت از این خدمات به شما ۹.۱۵ دلار حقوق تعلق میگیرد.

منبع: نمناک
تعداد بازدید: ۳۰۲

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما