امروز: دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

شغل‌های زنانه را بشناسید

۱۵:۱۰ ۹۴/۰۶/۲۶
چی کجا 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی زنان در توسعه پایدار با رویکرد کارآفرینی اشتغالزایی با حضور ۶۰ نفر کارآفرین مهارتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد خبر داد و شغل‌های زنانه را اعلام کرد.

حمید رضا خانپور، هدف از حضور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این رویداد بزرگ سال ۱۳۹۴ را تلاش در افزایش حضور موثر زنان در عرصه کارآفرینی ، توسعه فرهنگ کسب و کار و مهارت آموزی و آموزش فنی و حرفه ای ، ارائه توانمندی های زنان شاغل در بخش های مختلف آموزش فنی و حرفه ای (صنعت ، خدمات و کشاورزی) معرفی دستاوردهای زنان کارآفرین و زمینه اشتغال پایدار زنان در مهارت آموزی عنوان نمود.

 یکی از شاخصهای توسعه اجتماعی و اقتصادی را مشارکت بانوان و نحوه ایفای نقش آنان در ساختارهای اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: برگزاری گذرهای مهارتی در جوار نمایشگاه علاوه بر بروز توانمندی بانوان و معرفی افراد فعال و توانمند درعرصه های مختلف، بستر مناسب را در راستای ایجاد انگیزه، شناسایی و شکوفایی استعداد بانوان را فراهم نماید.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از آنجایی که امروزه حضور زنان در اجتماع به لحاظ بهره مندی جامعه از توانمندی های آنان و برخورداری ایشان از امکانات جامعه در جهت رشد و تعالی فرد و اجتماع پسندیده است؛ لذا زمینه های تسهیل مشارکت زنان به عنوان نیمی از منابع انسانی در تسریع فرآیند توسعه و فضاسازی فرهنگی در عرصه جهانی و تحقق عدالت اجتماعی امری ضروری به نظر می رسد.

وی با تأکید بر جهت دهی و هدایت توانمندی بانوان، بیان داشت: خانم های ایرانی دارای ایده ها و استعدادهای عالی در زمینه های مختلف هستند و تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت پیشنهادات و ایده های سازنده، شناسایی مشکلات برنامه ریزی و برطرف نمودن دغدغه ها و مسائل بانوان توانمند این مجموعه است.

خانپور توسعه مهارت آموزی و اشتغال زایی و نهادینه کردن کار و تلاش در خانواده ها را از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و افزود: طراحی و دوخت و فناوری مد ، صنایع غذایی ، صنایع دستی ، مراقبت و زیبایی ، فرش و گلیم ، فناوری اطلاعات ، طلا و جواهر و سنگ های قیمتی ، گیاهان دارویی و طب سنتی ، معماری ، طراحی و دکوراسیون داخلی ،صنعت چرم، آموزش ماساژ، طلا و جواهر مهره ای، رباتیک، دوربین های مداربسته و ... از رشته های مهارتی ارائه شده است.

به گزارش تسنیم، دومین نمایشگاه بین المللی زنان در توسعه پایدار با رویکرد کارآفرینی اشتغالزایی از دیروز با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و جمعی از مدیران ارشد کشور شروع به فعالیت کرده و تا ۲۷ شهریور ماه ادامه دارد و علاقمندان به بازدید و شرکت در گذرهای مهارتی رایگان می توانند از ساعت ۱۵ لغایت ۲۱ به سالن های ۸ ، ۹ ، ۱۰، ۱۱، ۲۵ و ۲۷ در محل نمایشگاه بین المللی مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
تعداد بازدید: ۲۳۲

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر