امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

شغل‌های زنانه را بشناسید

۱۵:۱۰ ۹۴/۰۶/۲۶
چی کجا 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی زنان در توسعه پایدار با رویکرد کارآفرینی اشتغالزایی با حضور ۶۰ نفر کارآفرین مهارتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد خبر داد و شغل‌های زنانه را اعلام کرد.

حمید رضا خانپور، هدف از حضور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این رویداد بزرگ سال ۱۳۹۴ را تلاش در افزایش حضور موثر زنان در عرصه کارآفرینی ، توسعه فرهنگ کسب و کار و مهارت آموزی و آموزش فنی و حرفه ای ، ارائه توانمندی های زنان شاغل در بخش های مختلف آموزش فنی و حرفه ای (صنعت ، خدمات و کشاورزی) معرفی دستاوردهای زنان کارآفرین و زمینه اشتغال پایدار زنان در مهارت آموزی عنوان نمود.

 یکی از شاخصهای توسعه اجتماعی و اقتصادی را مشارکت بانوان و نحوه ایفای نقش آنان در ساختارهای اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: برگزاری گذرهای مهارتی در جوار نمایشگاه علاوه بر بروز توانمندی بانوان و معرفی افراد فعال و توانمند درعرصه های مختلف، بستر مناسب را در راستای ایجاد انگیزه، شناسایی و شکوفایی استعداد بانوان را فراهم نماید.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از آنجایی که امروزه حضور زنان در اجتماع به لحاظ بهره مندی جامعه از توانمندی های آنان و برخورداری ایشان از امکانات جامعه در جهت رشد و تعالی فرد و اجتماع پسندیده است؛ لذا زمینه های تسهیل مشارکت زنان به عنوان نیمی از منابع انسانی در تسریع فرآیند توسعه و فضاسازی فرهنگی در عرصه جهانی و تحقق عدالت اجتماعی امری ضروری به نظر می رسد.

وی با تأکید بر جهت دهی و هدایت توانمندی بانوان، بیان داشت: خانم های ایرانی دارای ایده ها و استعدادهای عالی در زمینه های مختلف هستند و تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت پیشنهادات و ایده های سازنده، شناسایی مشکلات برنامه ریزی و برطرف نمودن دغدغه ها و مسائل بانوان توانمند این مجموعه است.

خانپور توسعه مهارت آموزی و اشتغال زایی و نهادینه کردن کار و تلاش در خانواده ها را از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و افزود: طراحی و دوخت و فناوری مد ، صنایع غذایی ، صنایع دستی ، مراقبت و زیبایی ، فرش و گلیم ، فناوری اطلاعات ، طلا و جواهر و سنگ های قیمتی ، گیاهان دارویی و طب سنتی ، معماری ، طراحی و دکوراسیون داخلی ،صنعت چرم، آموزش ماساژ، طلا و جواهر مهره ای، رباتیک، دوربین های مداربسته و ... از رشته های مهارتی ارائه شده است.

به گزارش تسنیم، دومین نمایشگاه بین المللی زنان در توسعه پایدار با رویکرد کارآفرینی اشتغالزایی از دیروز با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و جمعی از مدیران ارشد کشور شروع به فعالیت کرده و تا ۲۷ شهریور ماه ادامه دارد و علاقمندان به بازدید و شرکت در گذرهای مهارتی رایگان می توانند از ساعت ۱۵ لغایت ۲۱ به سالن های ۸ ، ۹ ، ۱۰، ۱۱، ۲۵ و ۲۷ در محل نمایشگاه بین المللی مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
تعداد بازدید: ۲۴۰

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما