امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

راه اندازی مجمع ملی خیرین اشتغال و کارآفرینی

۱۱:۵۳ ۹۴/۰۷/۲۷
چی کجا 
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از راه اندازی مجمع ملی خیرین اشتغال و کارآفرینی خبر داد و گفت: اساسنامه این مجمع آماده شده است و هیات امنای آن نیز انتخاب شده اند که امیدوار هستیم بزودی بتوانیم وارد فاز اجرایی این مجمع شویم.

محمدرضا رستمی در پنجاه و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که با حضور وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد، گفت: در این جلسه برای اولین بار استاندار هرمزگان را به عنوان یکی از نمایندگان بخش اجرایی استان ها دعوت کردیم تا اقداماتی را که در حوزه جوانان صورت گرفته است را ارائه دهد.

رستمی افزود: موضوع جمعیت ضریب نفوذ اینترنت در بین جوانان و فضای کسب و کار مجازی از جمله مباحثی بود که مورد بررسی قرار گرفت همچنین افزایش تعداد سمن های جوانان از ۵ به ۲۰ مورد در استان هرمزگان بخش دیگری از گزارش ارائه شده در این جلسه بود.

وی افزود: وزارتخانه ها بخش دیگری از اعضای ستاد ملی ساماندهی امور جوانان هستند که از جلسات آتی یک استاندار و یک وزیر را در جلسات دعوت خواهیم کرد تا گزارش عملکرد خود را ارائه دهد. همچنین گزارش حضور اعضای اصلی و نماینده های دستگاه های دولتی در ستاد ملی ساماندهی از این پس ارائه خواهد شد چرا که متاسفانه علیرغم نقش و تاثیری که رسانه ملی در امور جوانان دارد در ۷ جلسه تشکیل شده نماینده تام الاختیار صدا و سیما حضور نداشته است که این موضوع باعث می شود سیاست هایی که در این جلسات مصوب می شود را اجرایی نکنند و آنچه که جامعه باید در جریان آن قرار گیرد به درستی اتفاق نمی افتد.

رستمی به طرح جمع سپاری اشاره کرد و گفت: این طرح یکی از الگوهای مشارکت اقتصادی در پیشبرد برنامه های خیریه ای است که قالب این برنامه ها را به صورت انفاق در کشور داریم اما باید استفاده از فضای مجازی و پرتال اینترنتی برای به مشارکت گذاشتن موضوعاتی که نیاز به حمایت اقتصادی دارند نیز مورد توجه قرار گیرد تا منجر به توانمندسازی جوانان شود.

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: طرح جمع سپاری امروز تصویب شد و امیدواریم تا پایان سال جاری پرتال ملی جمع سپاری حوزه اقتصادی جوانان راه اندازی شود. چرا که جامعه ایرانی بسیار علاقمند به مشارکت های خیرخواهانه است و همه می توانند از هزار تومان تا چند صد میلیارد تومان در این طرح به صورت خیریه کمک کنند و حتی اعطای وام به جوانان انجام دهند.

رستمی افزود: نتایج پژوهش طرد اجتماعی جوانان نیز در این جلسه ارائه شد که به دو بعد طرد اجتماعی عینی و ذهنی در آن اشاره شده است و بنا به نتایج پژوهش انجام شد طرد ذهنی در جوانان دو برابر طرد عینی است و این از مهمترین بخش ها است، وضعیت عینی جوانان در جامعه رضایت بخش است اما به لحاظ ذهنی شرایط مناسبی را ندارند و باید فضای تبلیغی مناسبی در جهت از بین بردن این فضای منفی شکل بگیرد.

وی به مجمع ملی خیرین اشتغال و کارآفرینی نیز اشاره کرد و گفت: اساسنامه این مجمع آماده شده است و هیأت امنای آن نیز تشکیل شده است که قرار است بخش عمده ای از کمک های جمع سپاری را پشتیبانی کند.

معاون ساماندهی امور جوانان افزود: طرح ملی آتیه جوان یکی از بی نظیرترین طرح های اقتصادی در حوزه جوانان است که کمک می کند جوانان به خدمت مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
تعداد بازدید: ۲۴۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما