امروز: چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

راهکار تازه فروشگاه‌های سنتی برای خرید

۲۰:۲۲ ۹۴/۰۹/۰۲
فروشگاه و مرکز خرید 
تلفن‌های هوشمند در دورانی که در میان شهروندان رواج یافته اند، بیشتر به شرکتهای فعال در خریدهای آنلاین و تجارت الکترونیک خدمت کرده اند.

اما حالا به تدریج، شرکتهایی که به طور سنتی فروش را انجام می دهند نیز تلاش می کنند که از ابزار تلفن های هوشمند برای کسب و کار خود استفاده کنند.
در سال گذشته میزان خرده فروشی با استفاده از تلفن همراه ۳۴ درصد افزایش یافته است.

تلفن های هوشمند در دورانی که در میان شهروندان رواج یافته اند، بیشتر به شرکتهای فعال در خریدهای آنلاین و تجارت الکترونیک خدمت کرده اند. اما حالا به تدریج، شرکتهایی که به طور سنتی فروش را انجام می دهند نیز تلاش می کنند که از ابزار تلفن های هوشمند برای کسب و کار خود استفاده کنند.

برخی از شرکتهای آمریکایی تلاش کرده اند که در مجتمع های بزرگ تجاری اپلیکیشن هایی را برای مشتریان خود ارایه کنند که مشتریان با نصب آنها، بتوانند به سمت فروشگاهی که کالای مورد نیاز آنها را می فروشد، راهنمایی شوند. شرکت ماکیز در مجتمع جی سی پنی، از جمله این فروشگاه هاست و انتظار می رود که روش این فروشگاه به تدریج از میان دیگر شرکتها نیز رواج یابد.

مشتریانی که نرم افزار کاربردی تلفن هوشمند مربوط به ماکیز را نصب کرده اند، می توانند در تلفن همراه خود قیمت کالاهای مشابهی را هم که در وبسایتهای آنلاین مثل آمازون به فروش می روند، با کالاهای فروشگاه مقایسه کنند و بعد برای خرید تصمیم بگیرند.

همچنین خریداران فروشگاه های سنتی، با این اپلیکیشنهای جدید امکان خواهند داشت که به راحتی کالاهایی را برای تحویل در منازل سفارش دهند.

در فصل تعطیلات، تلاش خرده فروشها برای فروش با ابزارهای تلفن همراه، دو چالش مهم را ایجاد می کند؛ مستقل تر کردن مشتریانی که همچنان به خرید در داخل فروشگاه ها وابسته هستند و همچنین اطمینان دادن به مشتریانی درباره این که قیمت فروشگاه ها مشابه قیمت هایی است که در وبسایتهای فروش به آنها ارایه می شود.

بر اساس تخمین های شرکت آی بی ام، در سال گذشته میزان خرده فروشی با استفاده از تلفن همراه ۳۴ درصد افزایش یافته است. این شرکت تخمین زده است که ترافیک آنلاین بیش از ۴۰ درصد و فروش آنلاین بیش از ۲۰ درصد در تعطیلات آتی در تلفن های هوشمند افزایش یابد.

در نظرسنجی ای که رویترز در ماه گذشته در میان بیش از ۳ هزار نفر انجام داد، حدود نیمی از افراد اعلام کرده بودند که در فصل تعطیلات که قیمتهای داخل مغازه ها دارای تخفیف های فراوان است، از تلفن های همراه خود برای خرید استفاده کرده اند.

منبع: صبحانه آنلاين
تعداد بازدید: ۳۵۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر