امروز: پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

تغییر سهمیه گازوئیل از اول آذر

۱۴:۵۰ ۹۴/۰۸/۲۳
جایگاه سوخت 
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری با بیان اینکه سهمیه سوخت پایه ناوگان عمومی از ساعت صفر روز یکم آذرماه تغییر می‌کند، گفت: از این پس در سیستم اختصاص سوخت بر اساس پیمایش، سهمیه‌های عملکردی نیز در چهار پیمانه، هر ماه واریز می‌شود.

شهرام آدم نژاد در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: در مهرماه و آبان ماه امسال تلاش کردیم اختصاص سهمیه گازوئیل برای ناوگان عمومی براساس پیمایش انجام شود؛ بر این مبنا دو سهمیه عملکردی و پایه برای آنها درنظر گرفته شد که سهمیه عملکردی براساس پیمایش اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در مهرماه و آبان ماه اختصاص سهمیه ها انجام شد ضمن آنکه سهمیه عملکردی در قالب دو پیمانه واریز می شد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری گفت: از ساعت صفر روز یکم آذرماه سهمیه سوخت پایه ناوگان عمومی کاهش می یابد.

وی افزود: تا پیش از این، ماهانه در قالب دو پیمانه سهمیه عملکردی به کارت سوخت ناوگان عمومی گازوئیل سوز واریز می شد، اما از ابتدای آذرماه ماهانه چهار پیمانه واریز خواهد شد و اگر رانندگان در کارت سوخت خود سهمیه کمتری دیدند نگران نباشند.

آدم نژاد با اشاره به کاهش سهمیه پایه همه ناوگان از آذرماه گفت: البته در راستای تسهیل سفرهای اربعین، سهمیه سوخت پایه اتوبوس ها در دو ماه کاهش می یابد تا فشار کمتری به ناوگان اتوبوسرانی وارد شود.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری با بیان اینکه سهمیه عملکردی نیز بسته به عملکرد ناوگان است، گفت: تلاش شد در بحث ترددهای یکسر خالی در جدول قواعد، میزان تردد با بار و بدون بار محاسبه شود و سهمیه اختصاص یابد.

وی تأکید کرد: به هر حال از ساعت صفر یکم آذرماه سهمیه پایه سوخت ناوگان گازوئیل سوز کاهش می یابد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری با اشاره به افزایش سهمیه عملکردی، تأکید کرد: رانندگان حتماً باید از جایگاه های برخط برای هر پیمانه سوخت، سوختگیری کنند.

وی با بیان اینکه ۹۳ درصد جایگاه های ارائه سوخت برخط هستند، گفت: سیستم اختصاص سهمیه براساس پیمایش جزء پیچیده ترین سیستم های IT کشور است که در قالب ماتریسی بزرگ طراحی شد و تا زمانی که یارانه سوخت ارائه می شود، این پروژه فعال است.

منبع: خبرگزاری فارس
تعداد بازدید: ۳۴۸

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما