امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

تعطیلی ادارات هیرمند به دلیل توفان گرد و خاک

۱۰:۴۷ ۹۴/۰۶/۰۸
سازمان ها و ادارات 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات شهرستان هیرمند به دلیل توفان شدید گرد و خاک و در نتیجه افزایش آلودگی هوا و کاهش دید امروز تعطیل شد.

ادارات هیرمند به دلیل توفان گرد و خاک تعطیل شد.
رضا اربابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال استان به ویژه هیرمند، روز گذشته میزان ذرات معلق در هوا این شهرستان به چهار هزار و ۹۸۵ میکرو گرم بر متر مکعب معادل ۱۲ برابر حد بحران و ۳۳ برابر حد مجاز رسید.
وی تصریح کرد: امروز نیز با توجه به ادامه این روند و بروز توفان گرد و خاک که افزایش آلودگی و کاهش دید را به همراه داشت ادارات این شهرستان تعطیل شد.
وی اظهار داشت: با شدت گرفتن وزش باد همراه با گرد و خاک در شمال استان تمام دستگاه های امدادی منطقه در حال آماده باش هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت: هزار و ۵۸۰ عدد ماسک روز گذشته بین مردم توفان زده ۱۰ روستای هیرمند توزیع شده است.
حسن مصفا افزود: با توجه به اینکه توفان گرد و خاک بیشتر در شهرستان هیرمند اتفاق افتاده است نیروهای امدادی علاوه بر توزیع ماسک، ۴۱۳ سبد غذایی شامل برنج، روغن، ماکارانی و کنسروجات را در میان توفان زدگان این شهرستان توزیع کردند.
وی تصریح کرد: این شرایط جوی با توجه به ادامه توفان گرد و خاک در منطقه همچنان تداوم دارد.

استان سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی ۱۷ ساله و وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار بالایی روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از ۲۰ برابر حد استاندارد می شود.

منبع: ایرنا
تعداد بازدید: ۴۳۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر