امروز: پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

تعطیلی ادارات هیرمند به دلیل توفان گرد و خاک

۱۰:۴۷ ۹۴/۰۶/۰۸
سازمان ها و ادارات 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ادارات شهرستان هیرمند به دلیل توفان شدید گرد و خاک و در نتیجه افزایش آلودگی هوا و کاهش دید امروز تعطیل شد.

ادارات هیرمند به دلیل توفان گرد و خاک تعطیل شد.
رضا اربابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شمال استان به ویژه هیرمند، روز گذشته میزان ذرات معلق در هوا این شهرستان به چهار هزار و ۹۸۵ میکرو گرم بر متر مکعب معادل ۱۲ برابر حد بحران و ۳۳ برابر حد مجاز رسید.
وی تصریح کرد: امروز نیز با توجه به ادامه این روند و بروز توفان گرد و خاک که افزایش آلودگی و کاهش دید را به همراه داشت ادارات این شهرستان تعطیل شد.
وی اظهار داشت: با شدت گرفتن وزش باد همراه با گرد و خاک در شمال استان تمام دستگاه های امدادی منطقه در حال آماده باش هستند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیز گفت: هزار و ۵۸۰ عدد ماسک روز گذشته بین مردم توفان زده ۱۰ روستای هیرمند توزیع شده است.
حسن مصفا افزود: با توجه به اینکه توفان گرد و خاک بیشتر در شهرستان هیرمند اتفاق افتاده است نیروهای امدادی علاوه بر توزیع ماسک، ۴۱۳ سبد غذایی شامل برنج، روغن، ماکارانی و کنسروجات را در میان توفان زدگان این شهرستان توزیع کردند.
وی تصریح کرد: این شرایط جوی با توجه به ادامه توفان گرد و خاک در منطقه همچنان تداوم دارد.

استان سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی ۱۷ ساله و وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار بالایی روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از ۲۰ برابر حد استاندارد می شود.

منبع: ایرنا
تعداد بازدید: ۴۵۶

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما