امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ترویج فضای کارآفرینی در حوزه علوم انسانی با استارتاپ ویکندهای فرهنگی

۱۴:۰۴ ۹۴/۰۶/۱۲
چی کجا فرهنگی 
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز، یکی از مهم‌ترین اهداف این ستاد را ترویج فضای کارآفرینی صنایع فرهنگی و علوم انسانی به وسیله برگزاری استارتاپ ویکندها بیان کرد.

سیدمحمدحسین سجادی نیری، یکی از مأموریت های اصلی این ستاد را برگزاری استارتاپ ویکندهایی عنوان کرد که فضای کارآفرینی را در حوزه صنایع فرهنگی و علوم انسانی تقویت می کنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز گفت: یکی از فعالیت هایی که در هر کدام از حوزه های ستاد نرم و هویت ساز باید اتفاق بیفتد، ایجاد و ترویج فضای کارآفرینی است.
وی ادامه داد: نیروهای مستعد، دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه ها باید این فرصت را داشته باشند که در حوزه ای که تحصیل کرده اند کارآفرین شده و یا جذب مجموعه هایی شوند که کارآفرینان آنجا را اداره می کنند.
سجادی نیری افزود: بنابراین نیاز است حوزه نرم و هویت ساز استارتاپ هایی را در کشور شکل دهد و این استارتاپ ها باعث ترویج فضای کارآفرینی در حوزه های علوم انسانی و صنایع فرهنگی شوند. در همین زمینه، یکی از فعالیت هایی که ستاد پیگیری می کند، بحث راه اندازی استارتاپ ویکندهایی است که موضوع محوری آن موضوعات مرتبط با موضوعات ستاد نرم و هویت ساز است.
وی نخستین قدم این حوزه را استارتاپ ویکند گردشگری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مشغول مذاکره هستیم تا استارتاپ ویکندهای دیگری در حوزه های صنایع فرهنگی راه اندازی شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز، موضوعات دیگری که در استارتاپ ویکندهای نرم و هویت ساز می تواند مورد توجه قرار گیرد را خط و زبان فارسی، صنایع دستی از جمله فرش و گلیم، صنایع دستی مبتنی بر شیشه، میناکاری، قلم زنی و غیره عنوان کرد و افزود: برخی از این موضوعات می توانند به صورت مستقل و برخی به صورت مجتمع استارتاپ ویکندهایی را مختص به خود داشته باشند.
وی در توضیح زمان برگزاری این استارتاپ ویکندها گفت: تابستان به علت تعطیلی دانشگاه ها زمان مناسبی برای برگزاری استارتاپ ویکندهای حوزه نرم و هویت ساز نیست. از مهرماه ۹۴ استارتاپ ویکندهایی در حوزه صنایع فرهنگی برگزار خواهد شد.

منبع: تي نيوز
تعداد بازدید: ۲۶۷

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما