امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

تبدیل دانشگاه پیام نور به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین یک ضرورت است

۱۵:۵۴ ۹۴/۰۷/۲۵
چی کجا آموزشی 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور بر حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین تاکید کرد و اظهار داشت: در سراسر دنیا، تحولات به سرعت در حال رقم خوردن است و اگر ما همت والا نداشته باشیم دچار خسران می‌شویم.

دانشگاه پیام نور برای پیشرفت و بالندگی بیشتر باید در جهت دانشگاه کارآفرین، تقویت تجاری سازی، خلاقیت، نوآوری ، ایجاد پارک های فناوری و تاسیس شرکت های دانش بنیان گام بردارد. دکتر جمالزاده در جلسه با مدیران حوزه آموزشی با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور به دلیل گستردگی آن در سراسر کشور و همچنین وضعیت کاهش جمعیت دانش آموزی در کشور هم اکنون هم دارای توانمندی های بسیار است و هم با آسیب ها و کاستی هایی روبه رو است، افزود: اگر می خواهیم به رشد و تعالی برسیم باید با تدبیر حرکت کنیم .

دکتر جمالزاده منابع درآمدی دانشگاه های کشورهای پیشرفته را شهریه، منابع دولتی، ارتباط با صنعت و بخش خدمات، فروش خدمات آموزشی و کمک خیرین خواند و گفت: در این کشورها چنانچه یکی از مولفه ها دچار خسران شد، ۴ مولفه دیگر فعال می شود و دانشگاه پیام نور نیز برای رفع مشکلات موجود باید در این جهت اهتمام ورزد.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور دارای اساتید گرانقدر و باتجربه ای است که می توانند با حوصله و درایت ، تدابیر ارزنده ای را برای جبران کاستی های موجود بیندیشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی افزود: امروز سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور باید به سمت سیاستگذاری، برنامه ریزی ، هدایت و نظارت پیش رود و با تفویض اختیار به استانها و اعتماد به مجموعه بزرگ دانشگاه پیام نور، اقدامات ارزشمندی را در سطح کلان انجام دهد.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۵۰۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما