امروز: پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

تأسیس موزه شخصی توسط یک جوان پارسیانی

۰۹:۱۵ ۹۴/۰۹/۰۱
فرهنگی 
جوان پارسیانی با گردآوری آثار و ابزار قدیمی، یک موزه مردم شناسی در خانه خود راه اندازی کرد.

محمود صالحی، جوان پارسیانی-پارسیان در غرب هرمزگان است- از سال ها پیش تاکنون اقدام به جمع آوری آثار قدیمی از سراسر شهرستان کرده بود و با نمایش آن توانست توجه به میراث نیاکان را یادآور شود.

وی، اظهار داشت: نمایش آثار زندگی پیشینیان و نوع بهره برداری از آن می تواند برای جوانان جالب باشد لذا تاکنون با استقبال خوب جوانان روبرو بوده است.

این فعال فرهنگی در ادامه خاطرنشان کرد: بازدید از موزه برای عموم مردم آزاد و رایگان است و تاکنون مردم زیادی از سراسر شهرستان برای بازدید مراجعه کرده اند.

صالحی کوچکی مکان نمایش آثار را یکی از مشکلات پیش روی خود دانست و اظهار کرد: مردم با اطلاع از جمع آوری آثار، آنچه که به عنوان وسایل و آثار قدیمی در اختیار دارند جهت نگهداری و نمایش به من تحویل می دهند اما در فضای کوچک خانه قادر به نمایش همه آنها نیستم لذا در نظر دارم چنانچه در آینده موزه ای توسط مسئولان در شهر دشتی دایر شود همه آثار را به موزه شهرستان تحویل بدهم.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از ۲۰۰ قطعه آثار بزرگ و کوچک در نمایشگاه عرضه شده که این تعداد در حال افزایش است لذا در نظر دارم فضایی متناسب با آن ایجاد کنم و این مجموعه را توسعه بدهم.

گفتنی است؛ شهر دشتی یکی از شهرهای فرهنگی شهرستان پارسیان است که مردم علاقه زیادی به فعالیت های فرهنگی دارند و پارک این شهر با توجه به عرضه غذاهای بومی و محلی در شب های جمعه از استقبال قابل توجهی برخوردار است.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar

منبع: خبرگزاری فارس
تعداد بازدید: ۲۹۶

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما