امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

بهترین شغل‌ها برای افراد احساساتی چیست؟

۱۸:۰۲ ۹۴/۰۸/۳۰
چی کجا 
بهترین شغل‌ها برای افراد احساساتی آن دسته از شغل هایی هستند که با روحیات آنها سازگار باشند و موفقیت برایشان در آن شغل‌ها دست یافتنی باشد و بتوانند در ان زمینه‌ها بهتر ظاهر شوند.

مسلما بسیاری از ما ویژگی های شخصیتی خاصی داریم که یا باید برای تغییر این ویژگی ها تلاش کنیم یا شغل مان را متناسب با خصوصیات شخصیتی مان درنظر بگیریم. مثلا فردی که خیلی پرهیاهو و پرجنب وجوش است با استخدام در یک پست اداری از حرفه اش راضی نمی شود؛ برعکس، کارکردن در محیط های کاری شلوغ که مشتریان زیادی دارد برای افراد کمرو و خجالتی مناسب به نظر نمی رسد.
اصولا افراد حساس و رمانتیک به محیط های آرام نیاز دارند. این افراد خلاقیت شان زیاد است و در کارها و رشته های مرتبط با هنر بیشتر مواقع موفق ظاهر می شوند و می توانند احساسات شاعرانه را در کارهای شان دخالت دهند. پس اگر جزو افرادی هستید که طبع شاعرانه ای دارید و البته دل تان نمی خواهد در محیط های پر سروصدا کار کنید یا از ارتباط با ارباب رجوع فراری هستید، توصیه می شود شغل تان را از میان یکی از مشاغل پیشنهادی ما انتخاب کنید.

طراح گرافیک
برای ورود به این رشته وارد دانشکده های هنری شوید یا در آموزشگاه های مرتبط مدرکی را در ارتباط با طراحی گرافیک به دست آورید. همه کارها به خودتان بستگی دارد که چقدر می خواهید برای موفقیت بیشتر زمان بگذارید. طراحان گرافیک می توانند در بخش های مطبوعاتی، مجلات مختلف، مراکز تهیه پوستر، بخش های تولید آگهی ها، طراحی بسته بندی محصولات و... مشغول به کار شوند و درآمد خوبی هم داشته باشند.
هرقدر خلاقیت شما بیشتر باشد و ایده های تازه ای به فکرتان برسد، درآمدتان بیشتر می شود. در این شغل لازم نیست هر روز با مشتریان در ارتباط باشید؛ ایده های تان را در خلوت خودتان برای ایجاد پوستر و طرح های جدید خرج کنید.

نقاش و عکاس
یک شغل و حرفه خلاقانه دیگری است که با روحیات لطیف شاعرانه جور در می آید و کمتر به تبادل با افراد مختلف نیاز دارد. البته برای تبدیل شدن به نقاش یا عکاسی مشهور باید با اجتماعات هنری در تماس باشید و کمی خودتان را در گروه های هنری درگیر کنید اما هنگام تولید اثر نیازی به مراوده با آدم ها ندارید. به عنوان یک هنرمند باید اصول حرفه ای این کار را یاد بگیرید، تحصیلات دانشگاهی داشته باشید، دیدتان را نسبت به محیط اطراف تغییر دهید و جزئیات را با دقت بیشتری مشاهده کنید. تمرین و پشتکار به شما کمک می کند تا موفق شوید.

پژوهشگر علوم طبیعی
در واقع در طبیعت و حیات وحش هم طبع شاعری شما گل می کند و با روحیه آرام و حساس رمانتیک ها هماهنگ است، بنابراین توصیه می شود هنگام انتخاب رشته سراغ مشاغل مرتبط با زیست شناسی و اکولوژی بروند. این رشته ها به تحقیق و پژوهش در محیط های طبیعی نیاز دارند و برای انجام کار حرفه ای لازم است از پشت میز بلند شوید و بیشتر وقت ها در زیستگاه های مختلف گیاهی و جانوری مشغول جست وجو باشید.

نویسنده
کسانی که طبع شاعرانه دارند عاشق قلم و کاغذ هستند. آنها دوست دارند ایده های شان را به سرعت روی کاغذ پیاده کنند و چه بسا که این نوشته ها به شاهکار هنری یا ادبی تبدیل شود. بنابراین افرادی که حساس، رمانتیک و البته دست به قلم هستند به احتمال زیاد در نویسندگی موفق ظاهر می شوند. با این وجود برای تبدیل شدن به نویسنده ای چیره دست، داشتن استعداد حرف اول را می زند. ترجمه رمان و کتاب های مختلف هم کار دیگری است که شاید با طبع حساس این افراد جور در بیاید.
در واقع در مورد ترجمه و نویسندگی با همکاران و آدم های مختلف سروکار ندارید و از محیط های شلوغ و پر هیاهو دور می مانید. این شرایط باب طبع افراد رمانتیکی است که برای خلق آثار هنری به محیط خلوت و آرام نیاز دارند و چندان اهل معاشرت و ارتباطات عمومی نیستند. به طور مثال سلینجر، نویسنده آمریکایی مشهوری است که می گویند آقای نویسنده منزوی صبح تا شب در خانه ای پنهان از چشم مردم می نشیند و در فضایی به دور از افراد مختلف شاهکارهایش را خلق می کند.

منبع: برترين ها
تعداد بازدید: ۱۶۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما