امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ایده های کسب و کار/ چه چیزهایی را می‌توان در اینترنت فروخت

۰۸:۱۴ ۹۴/۰۹/۲۶
چی کجا 
واقعیت این است که کسب و کار اینترنتی چندان تفاوتی با کسب و کارهای مرسوم ندارد. اینکه چه چیزهایی را می‌توان در اینترنت فروخت فرقی با دنیای واقعی ندارد.

وقتی شما یک فروشگاه یا بقالی راه می اندازید، گروه مخاطبی دارید که مشتری شما می شوند و شما هم نیازهای آنها را برآورده می کنید. اما مردم و فعالان اقتصادی چه نیازهایی دارند که شما می توانید از طریق اینترنت آنها را برآورده کرده و کسب درآمد کنید؟ به طور کلی چند روش برای درآمدزایی در اینترنت وجود دارد:

۱ - اطلاعات فروشی: فروش خدمات مشاوره ای، فروش اطلاعات و داده ها، انتشار تجربیات و مهارت آموزی
۲ - واسطه گری: نمایندگی فروش، بازاریابی و بازاررسانی محصولات تولیدشده
۳ - تبلیغات
۴ - ایجاد بستر تعاملی

احتمالا با روش دوم آشنا هستید. تبلیغات هم زمانی درآمدزا خواهد بود که صفحه وبلاگ یا سایت شما بازدیدهای قابل توجهی داشته باشد. در مورد روش چهارم هم بعدا صحبت خواهیم کرد. اما جذاب ترین و مفیدترین روش برای کسب درآمد از اینترنت همان روش اول است. قبل از توضیح تکنیک های اطلاعات فروشی در اینترنت به چند مثال زیر دقت کنید تا دریابید که "اطلاعات فروشی" در اینترنت چقدر می تواند جذاب و ارزان باشد.

تجربیات یک عمر آشپزی من در اختیار شما

خانم طیبه، یک آشپز خوش ذوق اهل یکی از شهرهای جنوبی ایران است. سایت او تحت عنوان کارگاه آشپزسازی بازدیدکننده های قابل توجهی دارد. وی ابتدا تجربیات و مهارت شخصی خود در حوزه پخت انواع غذا و دسر را روی صفحه شخصی اش منتشر می کرد. شاید آن زمان اصلا قصد درآمدزایی هم نداشته است. او غذاهای متعددی را آموزش داده که شاید برخی افراد در تهران اصلا اسم آن را هم نشنیده باشند. علاوه بر آموزش آشپزی، اطلاعات مفیدی در مورد خواص و نحوه ترکیب موادغذایی هم در سایت او ارائه می شود. طیبه به همراه همسرش بعد از مدتی مطالب تولیدشده در یک حوزه خاص را با توضیحات کافی و عکس های تولیدی خودش به یک کتاب تبدیل کرد و از طریق سایتش به فروش رساند. حالا که سایت او پربازدید شده می تواند از طریق تبلیغات هم به کسب درآمد بپردازد.

مردم برای چه اطلاعات دیگری پول پرداخت می کنند؟

اگر در اینترنت جستجو کنید حتما به موارد مختلف فروش اطلاعات و تجربیات بر می خورید. برخی طرح های کسب و کار خود را می فروشند. مثلا افراد ماهر در حوزه های خاص شغلی از پرورش گل و گیاه و انواع محصولات کشاورزی گرفته تا انواع کسب و کارهای صنعتی، اطلاعات و تجربیات خود را مدون می کنند و تحت عنوان طرح های کسب و کار می فروشند. برخی شرکت ها هم با جمع آوری اطلاعات این کار را می کنند. آموزش و مشاوره های تحصیلی، کنکور و آموزشی هم همین گونه است. همچنین بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که چه محصولی را از کجا می توان با قیمت مناسب خرید. مثلا در مشهد برای خرید کفش کجا برویم؟ این اطلاعات می تواند برای مسافران و حتی ساکنان یک شهر مفید باشد. جالب است که با جستجو در اینترنت به صفحه های بی شماری برمی خورید که بسته های آموزش کسب درآمد از اینترنت را می فروشند! البته عمدتا قابل اعتماد نیستند. اما نحوه کار این افراد تکنیک های کسب و کار اینترنتی را به ما می آموزد.

منبع: روزنامه خراسان
تعداد بازدید: ۱۹۴

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما