امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ایده تازه و جالب اپل برای EarPod آی فون‌های آینده

۱۴:۵۷ ۹۴/۰۶/۰۷
چی کجا 
به تازگی تایید شده است که اپل جهت بهبود EarPod آیفون‌های خود، یک ایده تازه در ذهن دارد.

در روز پنج شنبه، یک پتنت جدید توسط Apple Insider کشف شد مبنی بر اینکه EarPodهای آینده بی سیم اپل با فناوری حذف نویز خود، به شما کمک خواهند کرد تا تماس های صوتی و یا آهنگ های خود را با وضوح بیشتری در محیط های شلوغ گوش دهید.

فناوری Bone-Conduction نیز به مخاطبین شما کمک می کند تا هنگامی که شما به کمک EarPod با آن ها صحبت می کنید، صدای تان را با کیفیت بهتری دریافت نمایند. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، این فناوری از طریق یک شتاب سنج، تنها ارتعاشات تارهای صوتی را به مخاطبین شما منتقل خواهد کرد. این بدین معنی است که در هنگام برقرای تماس تلفنی به کمک EarPod، مخاطبین تنها صدای شما را شنیده و صدای نویز محیط اطراف شما حذف می گردد. هم چنین این باعث خواهد شد تا دستیار صوتی آی او اس یعنی سیری، دستورات صوتی شما را با دقت بیشتری درک نماید. لازم به ذکر است که فعلا، حتی همهمه هوای اطراف شما نیز در درک صدای شما توسط سیری تاثیر می گذارد!

علاوه بر این، فناوری حذف نویز باعث خواهد شد تا شما صدای اطرافیان تان را با وضوح بیشتری به وسیله حذف نویزهای خارجی، دریافت کنید. البته چندان خوش حال نباشید؛ اپل، چندین پتنت مختلف را هرسال به ثبت می رساند و بسیاری از آن ها هرگز در محصولات این کمپانی استفاده نشده اند.

واضح است که اگر کمپانی اپل، EarPodهایی را با این فناوری به مرحله طراحی و توسعه برساند، به دلیل هزینه نسبتا زیاد این تکنولوژی ها، ناچار می شود تا آن ها را به صورت جداگانه در فروشگاه اپ استور برای فروش قرار دهد؛ همانند کاری پیش تر انجام داده بود!

منبع: آي تي رسان
تعداد بازدید: ۲۹۱

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما