امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

اکران فیلم «بوفالو» در دی ماه

۲۰:۱۵ ۹۴/۰۹/۱۸
فرهنگی 
«بوفالو» تازه‌ترین اثر بلند سینمایی کاوه سجادی حسینی در مقام کارگردان، اول دی ماه اکران می‌شود.

کاوه سجادی حسینی یکی از کارگردانان جوان سینمایی ایران است که فعالیت سینمایی اش را با ساخت فیلم های کوتاه آغاز کرد و در سال ۱۳۸۳ به عنوان دستیار کارگردان در یک فیلم ژانر کودک وارد فعالیت حرفه ای شد. او قبل از ساخت اولین اثر بلندش، دستیاری کارگردان هایی مثل مهرشاد کارخانی و علیرضا رئیسیان را هم تجربه کرد و «بوفالو» آخرین اثر ساخته شده از اوست.
سجادی حسینی در فجر سال گذشته «بوفالو» را در بخش سودای سیمرغ داشت که فیلمی نسبتاً خاص پسند با حضور پرویز پرستویی بود.
البته نظر بعضی از منتقدان این بود که حضور پرستویی مناسب فضای چنین اثری نبود؛ اما به هر حال با دو فیلم نمی شود در مورد سطح هنری یک فیلمساز قضاوت کرد و به نظر می رسد نظر دادن درباره این هنرمند جوان را باید به تماشای تجربه های بعدی او موکول کنیم.
«بوفالو» قرار است اول دی ماه در گروه آزاد اکران شود. این را خود کاوه سجادی حسینی در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ می گوید. البته این فصل برای اکران فیلمی که متعلق به کارگردانی جوان و تازه نام است، مناسب به نظر نمی رسد؛ اما او وعده بحث های بیشتر در این مورد را برای بعد از اتمام فیلمبرداری «فروشنده» داد.
سجادی حسینی به خبرنگار ما گفت که در حال حاضر به عنوان دستیار کارگردان همراه تیم اصغر فرهادی است و فرصت صحبت کردن در این باره را بیشتر از این ندارد.
حضور این فیلمساز جوان، بعد از ساخت دو فیلم به عنوان دستیار کارگردان در کنار یکی از هنرمندان شاخص سینما، نشان از میل خلاقانه او برای بیشتر یاد گرفتن دارد. در خلاصه داستان «بوفالو» آمده: شکوفه و پیمان زوج جوانی هستند که مرتکب دزدی شده اند و به بندر انزلی می روند تا شخصی را ملاقات کنند، غافل از اینکه طمعشان پرخطر است.
در این فیلم بازیگرانی چون پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، هومن سیدی و پانته آ پناهی ها، سیامک ادیب، محمدرضا فتحی، فرهاد رحمان زاده، محمدرضا زرکف، ابوذر جلالی، مسعود بدرطالعی، مرضیه بردبار، سیامک مظفری نقش آفرینی می کنند.


منبع: باشگاه خبرنگاران
تعداد بازدید: ۳۱۹

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر