امروز: سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

انتقاد از شغل‌های مردانه ای که به زنان سپرده می‌شود

۰۹:۰۰ ۹۴/۰۶/۳۰
چی کجا 
نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه شغل‌های مردانه در اختیار زنان قرار می‌گیرد، گفت: تا زمانی که امنیت شغلی در بازار کار رخ ندهد به هدفگذاری ۳۱ میلیون شغل تا سال ۱۴۰۰ دست نخواهیم یافت.

ابوالفضل فتح اللهی اظهار کرد: زمانی که سرمایه گذاران و کارفرمایان شرایط مساعدی برای نیروهای کار فراهم کنند امنیت شغلی به وجود می آید و به تبع آن بازار کار به سمت رونق حرکت می کند.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است برای کارفرمایان نیز باید شرایطی فراهم شود که بهره وری تولید بالا برود و کارگران احساس امنیت شغلی کنند و خلاقیت خود را بروز دهند.

نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از بنگاه های اقتصادی تعطیل و به آموزشگاه ها و دانشگاه ها و مراکز آموزشی تبدیل شده اند.

فتح اللهی ادامه داد: وقتی کارجویان جدید وارد بازار کار شوند با هجمه ای از نیروهای کار در پشت درهای بنگاه ها مواجه خواهیم شد که اولین ضررش این است که کارفرمایان به هر قیمتی و با کمتر از ظرفیت خود به جذب نیرو اقدام می کنند.

وی درعین حال با انتقاد از نحوه به کارگیری نیروهای کار زن در کارگاه ها اظهار کرد: متاسفانه برخی کارفرمایان با نازلترین قیمت و دستمزد ناچیز زنان را به کار می گیرند در حالی که این خلاف تمام مقاوله نامه های سازمان جهانی کار است که کشورمان تحت عنوان منع تبعیض به آنها پیوسته است.

فتح اللهی با اشاره به وجود تبعیض میان نیروی کار مرد و زن در کشور افزود: امروز می بینیم شغل هایی که باید به دست مردان سپرده شود با حقوق ناچیز در اختیار زنان قرار می گیرد در حالی که شرایط این کارها برای زنان مناسب نیست در نتیجه به مشاغل خدماتی روی می آورند تا گذران زندگی کنند.

به اعتقاد نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور، نیروی کار زن باید جایگاه خود را در شغل های همتراز با مردان پیدا کند.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۳۷۳

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما