امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

انتخاب سه ایده برتر در استارتاپ ویکند شهرکرد

۱۶:۳۰ ۹۴/۰۸/۰۹
چی کجا 
نخستین استارتاپ ویکند شهرکرد در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه شهرکرد به کار خود پایان داد.

مجید ابن علی در مراسم اختتامیه نخستین استارتاپ ویکند اظهار کرد: این رویداد با هدف نوآوری، خلاقیت، پرورش ایده ها، کار گروهی، کسب و کار، افزایش اعتماد به نفس، تجارت و در نهایت کارآفرینی برگزار شده است.
وی خاطرنشان کرد: این رویداد از دو جنبه برای دانشکده فنی مهندسی حائز اهمیت است که در جنبه اول اهمیت انجمن های علمی را در یک جامعه علمی نشان داد و کار گروهی و همکاری بین دانشجویان و اساتید بیشتر از قبل اتفاق افتاد.
رئیس دانشکده فنی مهندسی، مهم ترین دستاورد رویداد استارتاپ را ایجاد روحیه کار تیمی در بین دانشجویان دانست.
ابن علی این رویداد را بهترین نقطه برای شروع ایده آفرینی دانست و افزود: هر طرح منجر به کارآفرینی و کسب ثروت نمی شود ولی باید بدانیم که برای ایجاد کارآفرینی باید اعتماد به نفس ارائه طرح و ایده های متفاوت داشت و با شکست در یک طرح از این کار کنار نرویم.
وی بیان کرد: استارتاپ شهرکرد به مدت سه روز به طول انجامیده است که ۴۲ ایده توسط ۸۶ شرکت کننده ارائه شد و ۹ ایده برتر و محوری در تیم های جداگانه مورد بررسی و داوری قرار گرفت و در نهایت سه ایده به عنوان ایده های برتر انتخاب شد.
رئیس دانشکده فنی مهندسی تصریح کرد: در برگزاری این برنامه همکاری ارگان ها به خوبی قابل مشاهده بود و با حمایت استانداری، دانشگاه شهرکرد، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری، جهاددانشگاهی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان، شهرداری شهرکرد، مرکز شتابدهی نوآوری و کانون کارآفرینی ایران برای نخستین بار در شهرکرد انجام پذیرفته است.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۳۴۷

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما