امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

افزایش گرایش زنان به عرصه‌های دانش و کارآفرینی

۲۰:۵۹ ۹۴/۰۸/۱۱
چی کجا 
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان با بیان اینکه ۱۸ درصد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال گذشته را زنان تشکیل داده اند، گفت: امروز گرایش زنان به عرصه‌های دانش، فناوری و کارآفرینی بیشتر شده است.

وحیده نگین در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با ارائه آمار جدید بیمه شدگان زن سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: در طول ۵ سال اخیر نرخ رشد بیمه شدگان زن ۱۵.۵ درصد بوده که این نرخ در مورد بیمه شدگان مرد ۴.۴ درصد بوده است.

وی افزود: تا پایان سال گذشته حدود ۲.۵ میلیون نفر بیمه شده زن تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار داشتند و ۱۸ درصد از بیمه شدگان را زنان به خود اختصاص داده اند.

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کار همچنین ۲۸.۵ درصد از بیمه شدگان جدید الورود سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۳۹۳ را زنان ذکر کرد.

به گفته وی این سهم در طول سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به ترتیب ۲۳.۵ و ۲۶.۴ درصد بوده که از روند رو به رشد اشتغال رسمی زنان حکایت دارد.

نگین با اشاره به حضور زنان در صحنه های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی همدوش مردان، خاطرنشان کرد: این حضور هیچگاه به مشارکتی جدی در صحنه های اقتصادی تبدیل نشده بود و زنان همواره به ساده ترین کارها در پایین ترین رده ها اشتغال داشتند اما در سالهای گذشته با تغییرات اجتماعی که در کشور رخ داده است گرایش زنان به عرصه های دانش و فناوری و کارآفرینی افزایش پیدا کرده است.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۲۹۲

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما