امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

اشتغال دختران فارغ التحصیل از طریق دانشکده کارآفرینی تهران

۲۰:۰۶ ۹۴/۰۸/۱۶
چی کجا 
دبیر کارگروه اشتغال و کارآفرینی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: قرار است تفاهم نامه ای میان معاونت امور زنان و خانواده و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی منعقد شود؛ البته این تفاهمنامه هنوز نهایی نشده و در مرحله هماهنگی و برنامه ریزی برای تفاهم نهایی هستیم.

فیروزه صابر افزود: ۱۲ پروژه را در زمینه اشتغال و کارآفرینی به معاونت امور زنان و خانواده ارایه دادیم اما به علت محدودیت ها قرار شد یک پروژه برای سال جاری در اولویت قرار بگیرد. بنابراین توانمندسازی دختران فارغ التحصیل دانشگاهی را با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی مطرح و پیشنهاد کردیم که این کار از طریق دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران انجام شود.

وی با اشاره به دلیل انتخاب دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه از جهت موضوعی به کار ما نزدیک تر است و منابع علمی و دانشگاهی را در اختیار دارد؛ البته معاونت امور زنان باید دستگاه های ذیربط مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را برای همکاری در این طرح مجاب کند.

دبیر کارگروه اشتغال و کارآفرینی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: بخشی از این طرح فرایندی آموزشی - مشاوره ای است که طی آن استعدادهای خلاق شناسایی می شوند تا بتوانند در یک مسیرعلمی و اجرایی ایده های خود را تبدیل به کسب و کار جدید بکنند. دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران این فرایند را هدایت می کند تا دختران فارغ التحصیل دانشگاهی به عنوان نوکارآفرین بتوانند در ترویج توسعه این کار نقش جدی را ایفا کنند.

صابر در پایان با بیان اینکه طرح توانمندسازی دختران فارغ التحصیل دانشگاهی با رویکرد کسب و کار و کارآفرینی به صورت آزمایشی در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اجرا می شود، اظهار کرد: در صورت موفقیت، این طرح آن را به سایر نقاط کشور تعمیم می دهیم البته این کار بر حسب مسائل بومی هر استان باید انجام شود.

منبع: ايسنا
تعداد بازدید: ۲۲۱

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما