امروز: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

آمازون وارد کسب و کار تحویل غذا می‌شود!

۲۳:۴۴ ۹۴/۰۶/۱۵
چی کجا 
در این عصر اینترنتی بسیاری از افراد برای خریدهایشان از گجت‌های الکترونیکی گرفته تا تجهیزات باغبانی به فروشگاه‌های اینترنتی به ویژه آمازون تکیه می‌کنند.

اما گویا این فروشگاه بزرگ اینترنتی می خواهد مرزها را بشکند و از این هم فراتر رود و غذا تحویل دهد. خبری در رویترز منتشر شده که براساس آن، آمازون برای بخش جدید رستوران نیروی کار استخدام می کند. این رستوران در سیاتل و نیویورک فعالیت خواهد داشت.

گرچه هنوز مشخص نیست که سرویس جدید چگونه خواهد بود، اما این آگهی نشان می دهد که آمازون به دنبال ایجاد رابطه با رستوران ها است. احتمالا روزی می رسد که می توان از طریق این فروشگاه اینترنتی یک مک دونالد سفارش داد و درست دم در یک غذای داغ تحویل گرفت.

البته این حرکت جدیدی از سوی آمازون نیست، چرا که در حال حاضر این سرویس به طور آزمایشی در سیاتل (اداره ی مرکزی آمازون در این شهر واقع شده است) ارایه می شود. اما این آگهی جدید نشان می دهد که در آینده ای نزدیک این سرویس مناطق بیشتری را پوشش خواهد داد.

آمازون روز به روز بزرگ تر می شود و قدم های بزرگ تر و متنوع تری در زمینه ی فروش اینترنتی و ارایه ی سرویس های مختلف برمی دارد. سرویس AmazonFresh این شرکت برای مدت محدود و به طور آزمایشی سبزیجات و مواد غذایی تازه را تحویل می دهد. همچنین اخیرا این شرکت برای تحویل سریع کالاها و بسته ها از دوچرخه هم به صورت آزمایشی استفاده می کند. از آن گذشته، این فروشگاه بزرگ اینترنتی برای استفاده از پهپادها هم در ارسال و تحویل کالا برنامه ریزی کرده است.

اگر این شرکت بخواهد سرویس تحویل غذا را راه اندازی کند، در این بازار رقیبانی خواهد داشت. «اوبر» (Uber) هم یک شرکت معتبر نسبتا جدید است که می تواند غذا را مستقیما به در خانه ی مشتریان بیاورد. ساز و کار آن به این صورت است که رستوران غذا را می پزد و رانندگان اوبر ترتیب تحویل آن را می دهند.

منبع: ديجي کالا
تعداد بازدید: ۵۹۵

نظرات درباره این خبر


تا به حال نظری برای این خبر ثبت نشده است.
نظر خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید.

نظر شما درباره این خبر

عضویت رایگان در خبرنامه ما